Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Situácie, ktoré sú ti dôverne známe, ak nepatríš medzi ranné vtáčatá

Presne tých odložených 10 minút na budíku potrebuješ na to, aby si sa cítil fresh.


Kto vymyslel ranné vstávanie? Noc je predsa o toľko lepšia. Nikto ťa nevyrušuje, nepočuješ žiadne zvuky a relax máš zaručený. Škoda je len to, že si nevieš nastaviť pracovný režim podľa vlastnej voľby. Čo by si dal za to, ak by si si mohol pospať do obeda, najesť sa a potom ísť spokojne do práce?

Ak sú ti takéto situácie známe, tak patríš medzi tých, ktorí neobľubujú ranné vstávanie, a všetky tieto situácie si už určite zažil.

Budíkové príhody

Ranné vstávanie do práce. Čo je horšie? A hlavne, ak chceš vyzerať reprezentatívne. Každý večer si nastavíš budík a máš presne zrátané, koľko hodín spánku ťa čaká (nie veľa). Už po predchádzajúcich skúsenostiach si naučený, že si ich musíš nastaviť aspoň 10. Síce zvoní prvý budík o pol piatej, aj keď ty vstávaš o šiestej, ale ten pocit na nezaplatenie, keď si uvedomíš, že môžeš ešte hodinu a pol v pokoji spať.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Najhoršie na tom je, keď už máš pohyb na odloženie budíka taký zautomatizovaný, že sa nemusíš ani zobudiť. V takom prípade ti hrozí, že budeš do práce alebo školy poriadne meškať. Ešte šťastie, že niekedy myslíš aj na takéto prípady! Ak máš kamarátov, ktorí na rozdiel do teba obľubujú rána, tak im jednoducho povedz, nech ti zavolajú. Je lepšie veriť im, ako sebe, nie?

Už nastal ten čas, keď musíš vstať. Lenže ty si radšej začneš prerátavať, koľko minút zabiješ prípravou. Hmm, ak sa poponáhľaš, tak z kúpeľne vyjdeš za dve minúty, čo znamená, že si môžeš ešte pokojne 5 minút pospať. Lenže ty zaspíš. Je toto vôbec možné? Keď ti niekto zavolá a zistí, že si zaspal, tak prídu na rad zaujímavé výhovorky. „Ale však ja som nespal, už 10 minút sedím na záchode v kŕčoch.“

ArtCaveManiac / EMEFKA

Z postele sa ti vstáva nadmerne ťažko a každá žena by si aj povedala, že sa radšej nenamaľuje, ale dlhšie si pospí. Pre väčšinu ale aj tak platí to, že sa zobudia len v prípade, že ich chytil hlad.

Práca

Keďže si si ráno nevypočítal úplne tak, ako si si predstavoval, tak do práce často meškáš. Šéf a kolegovia sú už na tvoje výhovorky zvyknutí a ani ich nepotrebujú počuť. No najhoršie na práci je pracovať s ľuďmi, ktorí sú ráno v úplne najlepšej nálade a hovoria o tom, ako dobre sa včera v noci vyspali.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Z takých ľudí ťa až trasie od nervov. Tvoja jediná záchrana v takej chvíli je dobrá a silná káva. Ak si tú kávu nedáš, tak celé okolie musí znášať tvoju nervozitu a nedostatok spánku. S rannými ľuďmi vychádzaš troška horšie, pretože máš pocit, že ti vysali tvoju životnú energiu. To ale neznamená, že v poobedňajších hodinách nie ste kamaráti.

Odporúčame prečítať:

10 nechutných faktov o zvieratách, pri ktorých tvoj žalúdok urobí kotrmelec

Mnoho ľudí, ktorí si ráno radi dlhšie pospia, by si prialo prácu na zmeny alebo nočné zmeny. Samozrejme, aj to má kopu svojich nevýhod, ale nad tým by si rozmýšľal až potom, čo by si si prácu zmenil.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Život s rannými vtáčatami

Samo osebe je kríž, ak máš v rodine niekoho, kto vstáva pravidelne o siedmej ráno, či je týždeň, alebo víkend. Behá po celom dome a trieska s riadom alebo nebodaj začne vysávať. Každé ráno sa pozrieš na to, koľko peňazí by ťa vyšiel život osamote. Nakoniec sa rozhodneš, že to trieskanie nie je až také zlé.

Ešte horšie ale je, ak ranným človekom je tvoja polovička, s ktorou bývaš. Tej sa tak ľahko nezbavíš. Každé ráno má skvelú náladu a ak ťa nebodaj zobudí, tak rozmýšľaš nad rozchodom. Každý večer si sám pozeráš sociálne siete, zatiaľ čo tvoja polovička spí už štyri hodiny. A ráno budeš počúvať, ako dobre sa jej spalo.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Často žiadne plány na víkend nehrozia. Ty tie dva dni potrebuješ na to, aby si dospal celý týždeň. No keď počuješ, ako si robí tvoja polovička plány s kamarátmi, tak sa ti to nepáči a v tichosti závidíš. A aj keď si povieš, že budúci týždeň budeš chodiť spať skôr, aby si si víkend mohol plnohodnotne užiť, nič z toho sa nestane. O druhej ráno ešte budeš sedieť na Instagrame a premýšľať nad tým, ako ráno musíš vstať a nechce sa ti.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť