Situácie, ktoré určite pozná každý šofér

Pozdĺžne parkovanie – treba k tomu vôbec čosi dodávať?

Hneď ako si prvýkrát držal v rukách vytúžený vodičský preukaz, začala sa celkom nová etapa tvojho života. Už žiadne cesty mestskou hromadnou dopravou s rukou vrazenou medzi polkami akéhosi obézneho tvora, ktorého lifestylový guru je očividne Hagrid, v snahe nespadnúť, keď tristoročný neklimatizovaný autobus berie ďalšiu zákrutu, už žiadne nepríjemné pachy a narúšanie tvojho osobného priestoru. Toto sú situácie, s ktorými si sa už pri svojom štvorkolesovom kamošovi určite stretol.

1. Zima

Zima je fajn. Na televíznych obrazovkách, na vianočných pohľadniciach, dokonca aj za oknom, keď doma sedíš zababušený v štyroch dekách a objímaním hrnčeku s vriacim čajom sa snažíš navrátiť prstom dávno stratenú citlivosť. Ale ráno, keď sa ponáhľaš do práce a na čelnom skle ťa okrem letáčika na nový striptízový podnik čaká aj riadna nádielka snehu a námrazy… Vtedy to už tak veľmi fajn nie je. Keď sa ti aj napokon podarí všetok ten bordel odpratať (rozumej odškrabať štyri centimetre štvorcové na oči a všetko, čo je mimo zorného poľa nechávať na náhodu a napospas osudu), ešte ďalších desať minúť bubnuješ prstami po ľadovom volante, vyfukuješ obláčiky a snažíš sa vymyslieť akýkoľvek spôsob, ako nemeškať do roboty a zachovať ruky živé a zdravé.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/cold-freezing-trains-and-automobiles-DbO7lslrta2eQ)

2. Hudba

Pán Boh žehnaj za vynález AUX káblu. Lebo ak by si mal byť každý deň dve hodiny vystavený slovenským rádiám, ktoré omnoho viac ako reálnu hudbu obľubujú pätnásťminútové kecanie o prvých sexuálnych zážitkoch, novom albume folklórneho súboru z Bešeňovej a reklamu na luxusný španielsky nábytok s idiotskou zvučkou nadmerne pripomínajúcou Despacito, asi by to zanechalo určité následky na tvojom duševnom zdraví. A pravdepodobne aj na zdraví tvojich sluchových orgánov. Lenže v sekunde ako začuješ prvé tóny tvojej obľúbenej skladby, Mišo – elektrikár z Bratislavy sa razom mení na Semira Gerkhana z Kobry 11, ktorý ladne sviští vozovkou sťa pretekár. Len ti občas unikne fakt, že tvoje auto má od formuly asi tak ďaleko ako Tonko z Extrémnych rodín od Miss Universe a až divné praskanie pod palubovkou ťa vráti späť nohami na zem.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/driving-drive-hTfvgnheqJ6Uw)

3. Súcit

Tak ako si každá riadna šopaholička chráni novú kabelku aj za cenu vlastného života, tak si ktorýkoľvek šofér dáva pozor na svoj štvorkolesový poklad. Lenže pokiaľ ti záhadný strýko z Albánska, ktorému práve zistili rakovinu hrubého čreva neplánuje v dohľadnej dobe prispieť zopár miliónmi na opravu cestných komunikácii alebo nevlastníš Tatrovku, tak máš na Slovensku riadnu smolu. Nezostáva ti teda iné, len nabrať odvahu a zvraštiť celú tvár v ohyzdnej grimase zakaždým, keď prefrčíš cez dieru veľkosti Grand Kaňonu, ktorej sa nedalo vyhnúť. A potom ťa strasie, z chuti si zap*čuješ a opäť sa nemôžeš ubrániť myšlienke, že slovenské čerpacie stanice by mali ponúkať nové tlmiče ako grátis darček k tankovaniu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/sharktank-shark-tank-3ohhwutyB27mkakaqc)

4. Spomaľovač

Na ceste sa vždy nájde slimák – spomaľovač najvyššieho rádu. A väčšinou sa vesmírne zákony postarajú o to, že ide presne pred tebou, jeho výfuk ti na kapotu vyfľusáva akési neidentifikovateľné serepetičky a z boku ťa blokuje kamión, trolejbus alebo Santov záprah so sobíkmi. Ideálne všetko naraz. A ešte ideálnejšie o pol ôsmej ráno, keď máš v práci uzávierku a pás ti tlačí na črevo, ktoré každú chvíľu hrozí explóziou. A tak sa vlečieš, hoci ste na sedemdesiatke, vyšší stupeň ako dvojku si ešte nezaradil a vieš, že aj keby si si teraz odskočil na nákupy do Parndorfu, ešte stále by si ho na nejakom semafore určite chytil.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/ladygaga-lady-gaga-james-corden-l0MYMNAdNQh2o7tSM)

5. Parkovanie

Parkovanie je vždy celkom samostatnou kapitolou. Keď si odmyslíš tie neempatické hovädá, ktoré najmenším autíčkom, pokojne zameniteľným za nákupný vozík so strechou, blokujú tri parkovacie miesta, aj tých, ktorí očividne nemajú deti, lebo ak nedokážu trafiť medzi dve biele čiary meter a pol od seba, je vysoko nepravdepodobné, že trafia do otvoru s polomerom pár centimetrov, ešte stále ti ostáva fakt, že nemáš kde zaparkovať. Teda máš… Lenže tam prichádzajú na radu kropaje potu a čas priznať si, že aj tvoj šoférsky skill má akési medzery. Je na tejto planéte vôbec tvor, ktorý obľubuje pozdĺžne parkovanie?! Ja si myslím, že nie…

giphy.com (https://giphy.com/gifs/bicycle-parking-like-a-boss-3o6UBhxn6gfo5yU1bi)

Titulná fotka: publicdomainpictures.net

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
35
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Dnes je deň komplimentov, nezabudni preto ani na tieto vety


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME