Situácie, ktoré určite poznáš, ak máš vlasy zafarbené netradičnou farbou

Od špinavých uterákov až po všetky tie otrepané hlášky, ktoré si si už určite aspoň raz vypočula

Žijeme v slobodnej zemi a spôsobov, ako svetu ukázať, kto vlastne si, je neskutočné množstvo. Niektorí si dajú tetovanie, iní svojmu životnému presvedčeniu podmania celý svoj šatník, no a ďalší… tí si prosto zafarbia vlasy.

Áno, pokojne aj na modro a nie, nie preto, že to videli v telke. No, a ak teda tvoja koruna krásy hýri nie celkom tradičnými farbami, potom určite poznáš tieto situácie.

1. Biele uteráky sú pre teba totálne pasé. A ak máš vlasy červené, tak neustále vyzerajú, akoby sa na nich vybláznila tvoja menštruácia. Super.

2. Keď si kupuješ oblečenie, vždy musíš myslieť na to, aby ti ladilo s vlasmi. Našla si úžasný červený kabát, no tvoje vlasy sú ružové? Hm, tak to asi nebude fungovať.

3. Na druhú stranu, keď potom nájdeš čosi, čo ladí úplne perfektne, ešte tri týždne z toho skáčeš meter dvadsať. Nuž, život je plný malých veľkých radostí.

4. Ľudia ťa nájdu. Vždy. A všade. Takže, ak si kútikom oka zahliadla bývalého spolužiaka zo strednej, a chceš sa mu vyhnúť, je pravdepodobne neskoro, keďže tvoje vlasy vidno z Bratislavy až do Košíc.

5. V opačnom prípade to však môže byť aj výhodou. Keď sa ideš s niekým stretnúť po prvýkrát, stresy z toho, že jeden druhého miniete, môžeš odsunúť stranou – pravdepodobnosť, že sa v tom istom obchodnom centre budú nachádzať dvaja ľudia s neónovo modrými vlasmi, je jedna k miliónu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/funny-love-comedy-3oFzmkwflriMKRDFcs)

6. Ľudia zazerajú. Niektorí s obdivom, iní trochu znechutene, ale vždy si terčom mnohých pohľadov.

7. Väčšina ľudí si myslí, že si len rebelujúce decko, ktoré sa snaží pomstiť rodičom, lebo mu nekúpili nový mobil. Wow, gratulujem. Človek by povedal, že po tisícoch rokoch evolúcie človek bude vedieť používať vlastný mozog a neškatuľkovať iných na základe takej banality, akou je, povedzme, farba vlasov. No ty si živým dôkazom mojej omylnosti.

8. „Nikdy ťa nezamestnajú.“ Keď zamestnali teba…

9. Instagram. Ak patríš k jednému z tých ľudí, ktorí si radi ladia instagramový účet do určitej farby či témy, tak mať ružový instagram bude sakra problém, ak máš modré vlasy. (Áno, problémy mladých dnešného sveta sú skutočne na zaplakanie.)

10. Prekvapivo, aj druhí ľudia, ktorí majú farebné veci, na teba budú čumieť. Niektorí štýlom „super, kopeme za ten istý tím“, iní žiarlivo, lebo tvoja zelená je zelenšia ako tá ich, ale budú.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/naomi-campbell-newnownext-HXsgSQwzdjf7W)

11. „Kedy si to zase odfarbíš?“ Až naprší a uschne…

12. Spájaš si určité momenty s farbou svojich vlasov. Túto situáciu asi najviac poznajú ľudia, ktorí sa rozhodli experimentovať s viac ako len jednou jedinou farbou na vlasy. A teda väčšinou, keď sa ťa niekto opýta, kedy sa niečo stalo, naozaj netušíš rok, ale vieš, že to bolo v čase, keď boli tvoje vlasy ružové, takže zhruba tesne pred maturou alebo nejaký čas po nej.

13. Ľudia vedia, že sú to tvoje vlasy. Vždy. Lebo keď si človek vedľa teba vytiahne z polievky modrý vlas, tak to už naozaj nijako neuhráš.

14. Nemusíš sa priveľmi zapodievať doplnkami. Aj keď si na seba hodíš len biele tričko a džínsy, tvoje vlasy to vždy posunú na celkom iný level.

15. 50 odtieňov… čohokoľvek. Je jedno, či máš vlasy modré, zelené, ružové alebo akékoľvek iné, každé ďalšie umytie ti zabezpečí celkom nový odtieň.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/eva-ina-mazikova-xUOwFYXtV5CEBu58UU)

16. Pohľady detí sú na nezaplatenie. Častokrát si myslia, že si princezná alebo víla a je to jednoducho rozkošné.

17. Tvoje vlasy sú skvelým pomocníkom pri lámaní ľadov. 99% všetkých tvojich nových konverzácií začína akousi poznámkou o tvojich vlasoch.

18. „Budeš mať brutálne zničené vlasy.“ Tak toto už aspoň raz počul určite každý. Môže to byť pravda, ale aj nemusí. Samozrejme, že sú ľahostajní ľudia, ktorí si nafarbia vlasy, a potom na ne kašlú, no väčšinou sa ľudia o svoje vlasy začnú starať dvojnásobne, lebo je to teraz ich nové bábätko.

19. Takže, práve naopak, staráš sa o svoje vlasy ukážkovo. Predtým si pravdepodobne patrila do kategórie „akýkoľvek akciový šampón je fajn“, no teraz ti už podobné zmýšľanie absolútne nehrozí.

20. A v neposlednom rade – inšpiruješ ostatných. Samozrejme, že nie každý, koho stretneš, si zafarbí vlasy šialenou farbou len preto, že to vidí na tebe. No ak sa niekto pohrával s touto myšlienkou už dlhšie, tak môžu byť práve tvoje slová presne tým, čo mu pomôže sa rozhýbať.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/gq-inspiration-shia-labeouf-do-it-3o85xtLX7zCyeeWGLC)

Titulná fotka: pexels.com


Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
12
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Mamička a ilustrátorka v jednom kreslí záživný život so svojou ratolesťou

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME