Streda 25.5.2022
sk
Urban
cz
Viola

Život so psom je… no minimálne úplne iný ako život bez psa. Človek, čo si štvornohého chlpáča nikdy domov nepriniesol, nevie, o čo prichádza. Aby to zistil (a aby sa tí, čo ich doma majú, mohli decentne pobaviť), pripravili sme si v spolupráci s naším šikovným ilustrátorom tento článok. Opisuje situácie, ktoré dôverne pozná každý psičkár… a že niektoré z nich ozaj stoja za to.

1. Keď všetko, čo spadne na zem, v sekunde zmizne

Pes je vlastne reinkarnovaný vysávač… len trochu chlpatejší, uslintanejší a v prípade, že mu celých dvanásť sekúnd nevenuješ plnú pozornosť, aj podstatne otravnejší. Možno preto naňho šteká ako zmyslov zbavený. Veď mu kradne robotu a s ňou aj všetko potenciálne konzumovateľné. Záhada vyriešená.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Keď zdevastuje niečo, čo naozaj nemusel

Nakúpiš mu hračky od výmyslu sveta, v zverimexe s polkou výplaty necháš aj ľavú obličku a vlastnícke práva na tvoju dušu v tomto a troch ďalších životoch… a on ti rozžuje nové tričko. A hračky sú kde? Presne tak, šmarené v kúte, kde po nich ani pes neštekne. DOSLOVA.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Keď sa šklbne za mačkou a tebe div hnáta neodletí

Mačka. Pop*či. V lete sa dá táto situácia ako-tak ukočírovať, ale keď je zima, poľadovica a ľudia padajú k zemi ako hrušky aj bez toho, aby mali na vôdzke chlpatú vzdorovitú guľu rozhodnutú stoj čo stoj dolapiť o čosi menšiu vzdorovitú chlpatú guľu… Ako sme hovorili – pop*či.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Keď za sebou zanecháva stopy ako Janko a Marienka

Chlpy. Všade sú chlpy. Na sedačke, v posteli, v jedle a po neprezieravej šukačke na gauči aj medzi ritnými polkami či na hranici pravého a ľavého vajca. Je prakticky nemožné sa im vyhnúť. V určitej fáze dospeješ k tomuto poznaniu aj ty a definitívne sa prestaneš snažiť.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Keď poškuľuje po všetkom, čo sa chystáš zjesť

V miske sa mu váľajú výberové granule a on valí oči na tvoju vifonku. Na vifonku, ktorú si zapadnutú prachom objavil dva dni pred výplatou, keď už reálne hrozilo, že budeš do dňa „Dé“ držať hladovku. Na vifonku za tridsať centov, ktorej exspiračná doba uplynula tri roky dozadu a cestovina už solídne stuchla. Na vifonku… no je on normálny?!

© ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Keď sa snaží uspokojiť potrebu na časti tvojho tela

Keď už sa má tvoja noha stať obeťou sexuálneho záujmu, mala by sa na nej ukájať minimálne dvadsaťročná fetišistka s trojkami na hrudi a riťkou „jak dva kmínky“. A nie Dunčo. Ten nech si šuká plyšáky.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

7. Keď púšťa do ovzdušia toxické plyny

Niečo sa vznáša v povetrí… Je to láska? Nádej? Koronavírus? Nie, je to psí prd. Ultra super smradľavý psí prd, keďže včera večer vyhrabal z koša týždeň starú nahnitú šupu od banánu a prehlásil ten hnoj za svoju večeru. A kde inde by feši vypustil tú črevnú nálož, ako rovno tebe pod nosom, však?!

© ArtCave Maniac / EMEFKA

8. Keď ťa zobudí skoro ráno, lebo chce ísť na prechádzku

Je šesť hodín ráno a v ideálnom svete by si sa mohol ešte ďalšie dve, tri hoďky pokúšať upadnúť do hybernácie. V ideálnom svete sa psy venčia samé, lenže v tom našom nie. A tak sa musíš postaviť, obliecť, natiahnuť naň vôdzku a potom pozorovať, ako dvadsať minút čuchá kvet, ktorý pred ním nepochybne obšťalo už ďalších dvadsať parťákov.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

9. Keď ťa nezobudí vôbec

Krásne sobotňajšie ráno. Slnko svieti, vtáčiky štebocú a sused z tretieho si bytostnú potrebu oznámiť všetkým v rádiuse siedmych kilometrov, že má novú vŕtačku, odbil už včera. Dnes sa fakt nemá čo posr*ť. Okrem tvojho psa.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

10. Keď ti urobí radosť už len tým, že je… a ani nemusí byť tvoj

Dospel si do veku, keď sa zdraviť cudzích ľudí na ulici nepatrí. Keby si to robil, všetci mysleli, že ti solídne d*be. Ale zdraviť cudzích psov? Ono, aj v tomto prípade si možno budú myslieť, že ti solídne d*be, ale koho to trápi? Veď ten pes sa na teba usmial.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

11. Keď sa zase raz uvelebí na tvojom mieste

V tvojom byte je v priemere dvadsať miest, kde si môže zložiť svoje ctené pozadie. Dvadsaťjeden, ak rátame mikroskopický kúsok parapety medzi kaktusom a soškou anjela z hodiny keramiky na základnej škole. A on sa rozvalí kde?! NO KDE?!

© ArtCave Maniac / EMEFKA

12. Keď je tam pre teba, v dobrom aj v zlom

Lebo on tam je. Vždy. Aj keď chceš kakať, aj keď chceš súložiť, aj keď by si naozaj ocenil chvíľu súkromia… Ale hlavne je tam vtedy, keď ho najviac potrebuješ. Lebo pes ľúbi, najviac na svete, oblizuje slzy a nosí ti na rozveselenie svoje obľúbené rozkúsané ponožky. Proste úžasný tvor.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

13. Keď sa ani za ten svet nechce nechať odfotiť

Na internete je množstvo krásnych fotografií psov… ALE AKO ICH TÍ ĽUDIA FOTIA?! To je fakt dobrá otázka. Pretože, keď ty vytasíš mobil, pánko začne čuchať objektív, naháňať osu a metať chvostom zo strany na stranu, akoby chcel zrušiť dátové pripojenie všetkým ľuďom v bezprostrednom okolí. A potom si začne lízať riť.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

14. Keď ťa núti posúvať hranice svojej ochoty

Nemáš rád ľudí. V určitej životnej etape už nikto nemá rád ľudí. No dospeje niekedy pes do životnej etapy, že sa nebude trhať za každým zadkom, čo sa mu mihne v zornom poli? Asi nie. Očividne si neuvedomuje, že ťa jeho čuchacie maniere nútia do nechcenej socializácie s ľuďmi, ktorí síce tiež majú psa… no niekedy sa tvária ako totálni idioti.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť