Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.12.2023
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

V našich životoch nemôže všetko vychádzať podľa našich predstáv. Síce si to možno niekedy želáme a chceli by sme mať životy ako z filmov, ktoré majú šťastný koniec, no určite by nás to rýchlo prešlo. Po chvíli by nás to istotne prestalo baviť a začali by sme sa nudiť.

Sú momenty, v ktorých si niečo dokonale v hlave premyslíme od začiatku až po koniec, no zväčša to dopadne odlišne voči našim predstavám. Občas to však vôbec nie je na škodu, že to nevyšlo podľa plánu.

Niekedy plány vystavané v našich hlavách dopadnú vďaka náhode a improvizácii oveľa lepšie, ako sme si predstavovali. Určite si sa už aj ty ocitol v situácii, keď niečo v tvojom živote dopadlo úplne inak, ako si si vysníval. 

Pohovor do novej práce

Pohovor do práce je situácia, v ktorej sa snažíš ukázať v čo najlepšom svetle. Doma sa môžeš prichystať na rôzne otázky typu: „Kde sa vidíte o 5 rokov?“ alebo „Čo je vaša silná stránka?“, ale aj tak trepneš nejakú sprostosť, pri ktorej by si sa najradšej zahrabal pod zem.

Môžeš si o sebe myslieť, že si pán sveta, v momente, ako sa objavíš pred človekom, ktorý s tebou vedie pohovor, sa cítiš ako malý mravček. Nehovoriac o tom, keď sa ťa opýtajú, aký plat si predstavuješ…

Artcavemaniac / EMEFKA

Stretnutie zo zoznamky

Miestami je to veľmi podobné ako pohovor. Najprv netušíš, čo si máš obliecť, potom rozmýšľaš nad tým, že ak to nebude nejaký sériový vrah, tak by to mohlo skončiť romantickým bozkom pred tvojimi dverami. Mnohokrát, keď si s dotyčným rozumieme už na internete, dúfame, že toto spojenie bude rovnaké aj naživo.

Žiaľ, vo väčšine prípadov to tak nebýva. Ty si v hlave vytvoríš predstavu o dokonalom rande, kde on je dokonalý gentleman a ona krásna slečna, za ktorou sa všetci otáčajú. Nakoniec sedíte v nejakej krčme, on tlačí kapustnicu, ona vyzerá úplne inak ako na fotkách a obaja sú prekvapení z toho, v akej situácii sa ocitli.

Artcavemaniac / EMEFKA

Čokoľvek, čo robíš prvýkrát v živote

Či už je to tvoje prvé milovanie, bozk alebo prvé opitie sa. Možno aj preto, že si to predtým videl toľkokrát vo filmoch so šťastným koncom, očakávaš aj ty podobný záver. Veľmi dobre vieme, že to tak nie je.

Máš to v hlave vymyslené do posledného detailu a vôbec tam nezapadá nejaká krv a bolesť či mamka, ktorá ti vtrhne v tom najlepšom do izby. Miestami tie prvé pokusy dopadnú tak zle, že nemáš chuť skúšať nejaké ďalšie, aj napriek tomu, že ti kamaráti hovoria o tom, aké je to všetko skvelé.

Artcavemaniac / EMEFKA

Oslovenie niekoho, kto sa ti páči

S láskou budú vždy spojené situácie, ktoré nás neustále prekvapujú. Možno aj kvôli mnohým romantickým filmom občas čakáme, že všetko dopadne presne tak, ako si predstavujeme, náš milovaný za nami bude bežať na letisko a ženy budú všetko odpúšťať, akoby sa nič nestalo.

Už keď sa konečne odhodláš osloviť niekoho, kto sa ti páči, nie vždy to dopadne podľa tvojich predstáv. Tomu človeku si úplne ukradnutý, tvoje flirtovanie nevníma ako flirtovanie a zaklincuje to tým, že ti povie, akí ste skvelí kamaráti.

Artcavemaniac / EMEFKA

Nekončiaca oslava tvojich narodenín

Väčšina z nás chce patrične osláviť každé svoje narodeniny. Nehovoriac o tom, ak sú to nejaké okrúhle narodeniny alebo dosiahnutie plnoletosti. Chceš, aby prišli všetci tvoji kamaráti a ľudia, ktorých máš rád, budete piť do rána bieleho a zabávať sa rovno aj niekoľko dní vkuse.

Namiesto toho všetci sedíte v spoločnej miestnosti, v nálade z troch pív, lebo ste kúpili málo alkoholu a čumíte do mobilov. Akýkoľvek nápad, ktorým sa niekto snaží rozprúdiť zábavu, je ihneď zamietnutý.

Artcavemaniac / EMEFKA

Získavanie tvojej vysnívanej postavy

Či už ide leto, alebo je za dverami Silvester, tieto obdobia sa spájajú s predsavzatiami s cieľom krásneho vyšportovaného tela, prípadne nejakých tých zhodených kilečiek. Prvý týždeň si odhodlaný, ješ zdravé jedlá, pravidelne cvičíš a akonáhle príde víkend, opiješ sa, opicu zaješ pizzou a tvoj fit plán ide hneď dole vodou.

Z chvíľkovej prestávky so zdravým jedlom sa zrazu stáva bežný režim. A ty si sa zbytočne chválil svojím novým cieľom za novým telom na všetkých sociálnych sieťach.

Artcavemaniac / EMEFKA

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.