Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Príde veľká búrka alebo elektrikári musia niečo opraviť a ty si zrazu bez elektriny. Občas netušíš, ako dlho to bude trvať, alebo, či sa to vôbec niekedy ešte opraví. Zmocňuje sa ťa panika. Nejde wifi, tvoj telefón má posledné percentá baterky. Žiaden Netflix, svetlo a už vôbec nemôžeš ohrievať jedlo v mikrovlnke. Či si teraz počneš? Náš ilustrátor Artcavemaniac sa rozhodol, že nakreslí niekoľko vecí, ktoré môžeš v takejto situácii robiť. 

Hromženie nad vybitým telefónom

Samozrejme, že elektrina vypadne práve v momente, keď si si šiel dať mobil na nabíjačku, lebo máš posledné dve percentá. Nevadí, nezúfaj, veď aspoň si dáš na chvíľu detox od telefónu. Určite ti to neuškodí. Môžeš ísť konečne robiť všetky tie veci, ktoré si chcel urobiť už dávno. Teda, ak sa dajú robiť aj potme…

Rozmýšľanie nad nesmrteľnosťou chrústa

Záleží na tom, koľko máš doma svetielok na baterky, prípadne sviečok. Podľa toho ti ostávajú aj možnosti, čo všetko môžeš robiť aj napriek tomu, že nejde elektrina. Ak tých možností nemáš veľa, tak ti ostáva už len ísť spať, prípadne ísť niekam von.

Potom ešte môžeš ležať a pozerať do stropu, premýšľať nad nesmrteľnosťou chrústa. Alebo nad všetkými trapasmi z detstva, ktoré si už skoro vytesnil a teraz je ich ideálny čas.

Artcavemaniac / EMEFKA

Snažíš sa od nervov zaspať

Nie si vôbec unavený, no je to jediné, čo môžeš robiť. Samozrejme, že keď si ľahneš do postele, tak by si robil všetko možné, no spánok je jedna z posledných vecí. Inokedy by si v tomto čase bol schopný spať aj desať hodín, no práve teraz to nie je schválne ten moment.

Dáš šancu tej smradľavej sviečke z Vianoc

Konečne si našiel využitie pre všetky tie sviečky, ktoré ti každoročne dávajú kolegovia na vianočnom večierku. Vyhrabeš jednu z tých kníh zapadnutých prachom, ktoré si chcel už dávno prečítať a pustíš sa do toho. Aj na tvoje vlastné prekvapenie ťa to celkom chytí, no vtom naskočí elektrina. Vtedy si pomyslíš, že výpadok mohol trvať aj dlhšie.

Je čas prebádať svet za prahom dverí

Možno je už dávno po búrke, alebo žiadna ani nebola, a tým pádom je vonku oveľa viac svetla ako v tvojom príbytku. Nemôže byť teda viac ideálny čas na prechádzku v prírode ako práve teraz. Niekto považuje za prechádzku v prírode aj cestu cez tunajší park, ktorý vedie k tvojmu obľúbenému podniku. Nuž, každý má iné priority.

Zosielaš pekelné ohne na elektrárne

Či už tá elektrina nejde 5 minút, alebo hodinu, ty nerváčiš rovnako. Čo si to v tých elektrárňach dovolili, keď sa rozhodli vypnúť ti elektrinu?! Práve vtedy, keď ty si chceš ľahnúť a pozerať Netflix, alebo nebodaj pracovať. Raz v mesiaci. Nehorázne.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť