Situácie, v ktorých sa ľudia prejavujú ako vypočítavé tvory

Občas to robíme vedome aj nevedome.

Zdroj: Shutterstock.com

Niekedy si náš život vyžaduje, aby sme mysleli dopredu, počítali s viacerými možnosťami, ktoré máme. Je to tak nejak naša prirodzená schopnosť, ktorú niekedy ani nemusíme vnímať. A potom je tu tá vypočítavosť, ktorú si zachovávame, lebo nás už skrátka život naučil svoje.

Sú dva typy ľudí: takí, ktorí sú vypočítaví tak prirodzene ako aj väčšina z nás, a takí, ktorí majú doslova vypočítavosť v krvi. Určite aj ty poznáš ľudí, ktorí sú podobným spôsobom vypočítaví. 

V randení by to inak nešlo

Niekto by to možno nazval bežnou prípravou. Je prirodzené, že sa pred stretnutím s niekým, na koho chceš zapôsobiť, poriadne pripravíš. Avšak určitým spôsobom sme všetci občas vypočítaví, keď sa chystáme na rande. Môžeme mať pravidlá, že sa s niekým nevyspíme na prvom rande, ale pre istotu sa oholíme na intímnych partiách a dáme si na seba spodnú bielizeň, ktorá spolu ladí.

Disarm, pixabay

Taktiež trochu kalkulujeme vždy, keď si na rande objednávame. Skrátka, nikdy nemáš istotu, ako sa ten druhý postaví k plateniu účtov. Preto si radšej neobjednáš najdrahšie položky v menu, ktoré by si si pravdepodobne ani inokedy nedal. Avšak, sú aj ľudia, ktorí sú vypočítaví práve opačným smerom. Očakávajú, že ten druhý to zaplatí, a preto si objednávajú z menu to najdrahšie.

Keď máš vypočítavosť v krvi

Sú ľudia, ktorí sú trochu viac priebojní a berú svoju vypočítavosť ako pripravenosť na život a rôzne životné situácie. Napríklad, keď si dá službu na sviatok, lebo vie, že sa to pozitívne odrazí na jeho výplatnej páske. Alebo sa objednáš k doktorke úplnou náhodou práve vtedy, keď máte písať písomku, alebo sa chceš vyhnúť niečomu inému.

Perry Cox Deal With It GIF - Find & Share on GIPHY

Úplne nový level vypočítavosti je ten, keď ľudia randia s viacerými ľuďmi, aby sa neskôr mohli rozhodnúť, s kým budú chodiť. Nehovoriac o instagrame. Mnohí jeho používatelia by si mali dať pod svoje fotky hashtag #somvypocitavy. Napríklad, keď pridávajú rôzne fotografie s kamarátmi, len aby ich objekt záujmu žiarlil. Alebo dávajú produkty influencerom, aby si získali slávu.

Áno, nájdu sa aj také osoby, ktoré si dokážu urobiť oslavu narodenín iba preto, lebo chcú dostať darčeky. Nie byť so svojimi kamarátmi. Druhou verziou takýchto osôb sú aj také prípady, že človek naschvál niekomu nakupuje darčeky iba preto, aby ich dostával naspäť.

Ekaterina Shevchenko, Unsplash
Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
12
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
22
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Extrémne typy ľudí podľa toho, ako pristupujú ku koronavírusu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME