Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 9.12.2023
sk
Izabela
cz
Vratislav

Škandál v Taliansku: Mladú ženu zabili dve lyžičky tiramisu

Po desiatich dňoch v kóme sa mladé dievča zachrániť nepodarilo.


Talianska reštaurácia rieši drámu mladej ženy. Ako uvádza portál Leggo, dvadsaťročné dievča po dvoch čajových lyžičkách tiramisu upadlo do kómy a už sa, žiaľ, neprebralo.

Mladá žena si v reštaurácii objednala dezert „Tiramisun“, ktorý bol označovaný za vegánsky, no neboli na ňom zvýraznené alergény. Podľa jej priateľa, ktorý s ňou v deň nehody (26. január) bol, si dievča odjedlo z dezertu iba dve čajové lyžičky a okamžite sa začalo dusiť. Na toaletách sa pokúšala zvracať a aplikovala si lieky na alergiu, no to jej už, žiaľ, nepomohlo. Upadla na 10 dní do kómy a lekárom sa ju prebrať už nepodarilo.

Podľa dostupných informácií od výrobcov tiramisu prebiehala výroba mliečneho mascarpone a vegánskych sušienok súbežne. To mohlo spôsobiť kontamináciu medzi potravinami, čo následne spôsobilo, že sa do vegánskeho produktu dostali stopy mlieka.

Taliansko, smrť, tiramisu, zahraničie, kóma
Shutterstock

Obvinení zo zabitia sú vedúci výroby a ďalší dvaja zamestnanci firmy. Okrem toho čelia obvineniu za podvod pri výkone živnosti a predaja neoriginálnych potravín. Ministerstvo zdravotníctva stiahlo výrobok z trhu.

V priebehu tohto týždňa by mala prebehnúť aj pitva, ktorá tieto obvinenia potvrdí, alebo vyvráti. O prípade informovali aj talianske médiá.


Tagy:

Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.