„Odovzdaj ho. Po vyučovaní si ho môžu rodičia vyzdvihnúť pri zástupkyni,“ povedala učiteľka tesne po tom, ako ťa načapala s mobilom v ruke uprostred hodiny a tebe pomaly začalo dotekať, že si nebol taký nenápadný, ako si si myslel. Poriadne ti stislo polky. Neochotne si jej ho teda položil na katedru a v hlave začal snovať plán, ako rodičom povieš, že ti ho po ceste do školy zožral aligátor.
Ach, to boli časy. Časy, ktoré sa pomaly, ale isto končia. Píše sa 21. storočie a technické výdobytky doby modernej už viac na pôde školy nepredstavujú kontraband, ale právoplatnú súčasť vyučovania. Mnohé zahraničné školy vyžadujú, aby študenti nosili tablety či laptopy, no ako sa zdá, priniesť ich nestačí. Musia byť aj dostatočne nabité.
Trest za „vybitý“ mobil mamičku veľmi nepotešil
„Škola chce, aby dcéra ostala po škole, pretože prišla na vyučovanie s nedostatočne nabitým iPadom,“ píše na svojom Twitteri Selina, mamička a učiteľka v jednom. Jej príspevok sa stal okamžitým virálom a ľudia neverili vlastným očiam. Tablet jej dcéry totiž nemal posledných desať percent baterky, dokonca ani dvadsať. Bol nabitý na 93 percent.
„Zástupkyňa riaditeľa, ktorá so mnou komunikovala prostredníctvom emailu, mi oznámila, že žiaci musia mať pri príchode do školy tablet nabitý minimálne na 97 percent, inak ich čaká trest,“ objasnila Selina okolnosti bizarnej udalosti. „Som vytočená. Počul už niekto o podobnom nonsense?“ pýtala sa ľudí na internete, ktorí jej rozčarovanie zdieľali tiež.
V ďalších príspevkoch dala jasne najavo, že odmieta, aby bola jej dcéra potrestaná za takú hlúposť. „Kto má vôbec čas kontrolovať také veci?“ spýtal sa niekto v komentároch. „Keď sa jej vybije počas hodiny a ona nebude môcť pracovať, vtedy je čas to riešiť, ale pri vstupe do školy?!“ nechápal zase ďalší. „Napadlo niekomu, že si ho môže cez prestávku dobiť?“ poznamenal zase ďalší.