Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 22.6.2024
sk
Paulína
, Paula, Pavla
cz
Pavla

Škola potrestala žiačku, ktorá mala iPad nabitý „len“ na 93 percent. Jej mama sa to rozhodla riešiť

21. storočie a niektorí ľudia stále nevedia o existencii nabíjačky...


„Odovzdaj ho. Po vyučovaní si ho môžu rodičia vyzdvihnúť pri zástupkyni,“ povedala učiteľka tesne po tom, ako ťa načapala s mobilom v ruke uprostred hodiny a tebe pomaly začalo dotekať, že si nebol taký nenápadný, ako si si myslel. Poriadne ti stislo polky. Neochotne si jej ho teda položil na katedru a v hlave začal snovať plán, ako rodičom povieš, že ti ho po ceste do školy zožral aligátor.

Ach, to boli časy. Časy, ktoré sa pomaly, ale isto končia. Píše sa 21. storočie a technické výdobytky doby modernej už viac na pôde školy nepredstavujú kontraband, ale právoplatnú súčasť vyučovania. Mnohé zahraničné školy vyžadujú, aby študenti nosili tablety či laptopy, no ako sa zdá, priniesť ich nestačí. Musia byť aj dostatočne nabité.

Trest za „vybitý“ mobil mamičku veľmi nepotešil

„Škola chce, aby dcéra ostala po škole, pretože prišla na vyučovanie s nedostatočne nabitým iPadom,“ píše na svojom Twitteri Selina, mamička a učiteľka v jednom. Jej príspevok sa stal okamžitým virálom a ľudia neverili vlastným očiam. Tablet jej dcéry totiž nemal posledných desať percent baterky, dokonca ani dvadsať. Bol nabitý na 93 percent.

„Zástupkyňa riaditeľa, ktorá so mnou komunikovala prostredníctvom emailu, mi oznámila, že žiaci musia mať pri príchode do školy tablet nabitý minimálne na 97 percent, inak ich čaká trest,“ objasnila Selina okolnosti bizarnej udalosti. „Som vytočená. Počul už niekto o podobnom nonsense?“ pýtala sa ľudí na internete, ktorí jej rozčarovanie zdieľali tiež.

V ďalších príspevkoch dala jasne najavo, že odmieta, aby bola jej dcéra potrestaná za takú hlúposť. „Kto má vôbec čas kontrolovať také veci?“ spýtal sa niekto v komentároch. „Keď sa jej vybije počas hodiny a ona nebude môcť pracovať, vtedy je čas to riešiť, ale pri vstupe do školy?!“ nechápal zase ďalší. „Napadlo niekomu, že si ho môže cez prestávku dobiť?“ poznamenal zase ďalší.

Škola potrestala žiačku, ktorá mala iPad nabitý "len" na 93 percent
Shutterstock

Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.