Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.3.2024
sk
Anežka
cz
Anežka
, Agnes, Ines

Škola sa vyjadrila k šikane zosnulého Romana. Rodičia posielajú riaditeľovi takýto odkaz

Rodičia označili vyjadrenie školy za smiešne.


Včera sme ťa informovali, že k tragickej udalosti v Parchovanoch na východe Slovenska, kde spáchal samovraždu len 15-ročný Roman skokom zo strechy školy, sa vyjadrila sestra obete. Pre denník Nový Čas sa po týždni k celému incidentu vyjadrila aj základná škola.

Škola uvádza, že o šikane mladého chlapca a jeho problémoch nevedela. Rodičia zosnulého Romana to však popierajú a hovoria, že vedenie školy podľa nich pred problémom len zatváralo oči.

„Nemôžeme zverejniť informáciu, či existujú, alebo neexistujú zápisy, ktoré sa dotýkajú aj tohto prípadu. Zdôrazňujeme, že je to predmetom vyšetrovania,“ uvádza vedenie školy vo svojom stanovisku pre Nový Čas. Škola sa tiež odvoláva na školský poriadok. Podľa neho má rodič či iný zákonný zástupca povinnosť informovať školu o zdravotných problémoch svojho dieťaťa.

Škola ďalej v stanovisku uviedla: „Žiaľ, v tomto prípade zákonný zástupca neinformoval školu o tom, aká závažná bola zmena zdravotného a emocionálneho stavu jeho dieťaťa (ktorá trvala už rok), a ďalšie závažné skutočnosti si vyžadujú individuálny prístup pedagógov k nemu. Takže škola nemala podklady na špecifický prístup pedagógov k jeho výchove a vzdelávaniu, čo nás veľmi mrzí.“

Rodičia nesúhlasia

Rodičia sa voči stanovisku vedenia školy striktne ohradili. Hovoria, že o zdravotnom stave svojho syna informovali pedagógov. „Vyhlásenie je smiešne a smutné zároveň. Na pohrebe syna som sa dozvedel, že brat dievčaťa, ktoré šikanovalo Romanka, mal v období, keď navštevoval základnú školu v obci, tiež šikanovať deti. Ozvalo sa mi tiež jedno dievča, ktoré bolo obeťou šikany v škole v Parchovanoch. Dalo sa čakať, že škola sa bude snažiť zbaviť obvinení a vyzuť sa z toho,“ povedal otec Romana Novému Času.

Shutterstock

Romanova mama Iveta denníku povedala, že keď sa v škole stretla s riaditeľom školy, aby prediskutovala stav svojho syna, dočkala sa vraj arogantného prístupu. „Zo školy som raz dokonca odchádzala s plačom, tak ma ponížil. O tom, že Romanka šikanujú, som vravela aj triednej na rodičovskom. Vysmiala ma,“ uviedla. 

Otec Romana vyhlásil, že chystá petíciu na odvolanie riaditeľa ZŠ Parchovany. „Plánujem petíciu na odvolanie riaditeľa ZŠ a za zmenu na vedúcom poste,dodal pre Nový Čas.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.