Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Škola zakázala akýkoľvek fyzický kontakt vrátanie podania ruky či letmého dotyku

V mene budúceho úspechu u potencionálneho zamestnávateľa nastavili prísnu politiku „Ruky preč“.


Stredná škola v Essexe vo Veľkej Británii čelí ostrej kritike po tom, čo zakázala všetky formy fyzického kontaktu medzi študentmi. Snahou je nielen zamedziť romantickým vzťahom, ale aj tým priateľským s kontaktom.

Kde máš tie ruky?

Študenti Hylands School v Chelmsforde sa nebudú môcť objímať, držať za ruky alebo si ich podať. Toto drakonické rozhodnutie bolo aktivované po tom, čo škola listom informovala rodičov o zavádzaní politiky Ruky preč.

„Škola nebude tolerovať žiadny agresívny fyzický kontakt, ako je objímanie alebo držanie sa za ruky.“

Shutterstock

V liste sa ďalej uvádza:

„Je to pre bezpečie vášho dieťaťa. Ak sa dotýka niekoho iného, ​​či už s tým súhlasí, alebo nie, môže sa stať čokoľvek. Mohlo by to viesť k zraneniu, pocitu nepohodlia druhého alebo nevhodnému kontaktu.“

Nové pravidlá obmedzujú aj používanie mobilných telefónov v areáli školy. Ak študenta prichytia pri ťukaní do telefónu, na deň mu ho zamknú do trezora.

U rodičov nepochodili

Ako sa dalo predpokladať, rodičia tento postup školy nepodporujú, kritizujú nové pravidlá a spochybňujú takúto politiku. Žiadny nemal tušenie o tejto iniciatíve, kým nedostal spomínaný list.

„Nemohol som tomu uveriť. Samozrejme, súhlasím s tým, že nevhodné dotyky, ako je fackovanie, bite, fyzické násilie, treba riešiť. Ale tieto pravidlá neučia študentov, ako mať zdravý vzťah,“ povedal jeden z rodičov.

Argumentujú tiež skutočnosťou, že ak sa tínedžeri nemôžu nikoho dotknúť, nebudú vedieť, čo je a nie je vhodné. To im uberá schopnosť empatie a vcítenia sa do rovesníkov.

Maggie Callaghan, výkonná riaditeľka Hylands School, povedala, že nová politika je navrhnutá tak, aby podporovala kultúru vzájomného rešpektu a inklúzie. Chcú tým povzbudiť dospievajúcich, aby sa správali tak, ako by si ich budúci zamestnávatelia želali.

„Chceme, aby sa vaše dieťa zameralo na učenie, a nie, aby ho rozptyľovali problémy vo vzťahoch.“

Shutterstock

Žiaci Hylands School sa tak od januára nemôžu nikoho dotknúť, ani keď s tým druhá strana súhlasí.

Ak porušia prísne pravidlá, hrozí im zadržanie a celodenná izolácia.

„Moja dcéra a jej kamarátky sa navzájom zdravia objatím, ale ak to urobia teraz, dostanú sa do izolácie,“ dodal ďalší z rodičov.


Tagy:

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.