Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 27.3.2023
sk
Alena
cz
Dita
, Ditta

Škola zakázala akýkoľvek fyzický kontakt vrátanie podania ruky či letmého dotyku

V mene budúceho úspechu u potencionálneho zamestnávateľa nastavili prísnu politiku „Ruky preč“.


Stredná škola v Essexe vo Veľkej Británii čelí ostrej kritike po tom, čo zakázala všetky formy fyzického kontaktu medzi študentmi. Snahou je nielen zamedziť romantickým vzťahom, ale aj tým priateľským s kontaktom.

Kde máš tie ruky?

Študenti Hylands School v Chelmsforde sa nebudú môcť objímať, držať za ruky alebo si ich podať. Toto drakonické rozhodnutie bolo aktivované po tom, čo škola listom informovala rodičov o zavádzaní politiky Ruky preč.

„Škola nebude tolerovať žiadny agresívny fyzický kontakt, ako je objímanie alebo držanie sa za ruky.“

Shutterstock

V liste sa ďalej uvádza:

„Je to pre bezpečie vášho dieťaťa. Ak sa dotýka niekoho iného, ​​či už s tým súhlasí, alebo nie, môže sa stať čokoľvek. Mohlo by to viesť k zraneniu, pocitu nepohodlia druhého alebo nevhodnému kontaktu.“

Nové pravidlá obmedzujú aj používanie mobilných telefónov v areáli školy. Ak študenta prichytia pri ťukaní do telefónu, na deň mu ho zamknú do trezora.

U rodičov nepochodili

Ako sa dalo predpokladať, rodičia tento postup školy nepodporujú, kritizujú nové pravidlá a spochybňujú takúto politiku. Žiadny nemal tušenie o tejto iniciatíve, kým nedostal spomínaný list.

„Nemohol som tomu uveriť. Samozrejme, súhlasím s tým, že nevhodné dotyky, ako je fackovanie, bite, fyzické násilie, treba riešiť. Ale tieto pravidlá neučia študentov, ako mať zdravý vzťah,“ povedal jeden z rodičov.

Argumentujú tiež skutočnosťou, že ak sa tínedžeri nemôžu nikoho dotknúť, nebudú vedieť, čo je a nie je vhodné. To im uberá schopnosť empatie a vcítenia sa do rovesníkov.

Maggie Callaghan, výkonná riaditeľka Hylands School, povedala, že nová politika je navrhnutá tak, aby podporovala kultúru vzájomného rešpektu a inklúzie. Chcú tým povzbudiť dospievajúcich, aby sa správali tak, ako by si ich budúci zamestnávatelia želali.

„Chceme, aby sa vaše dieťa zameralo na učenie, a nie, aby ho rozptyľovali problémy vo vzťahoch.“

Shutterstock

Žiaci Hylands School sa tak od januára nemôžu nikoho dotknúť, ani keď s tým druhá strana súhlasí.

Ak porušia prísne pravidlá, hrozí im zadržanie a celodenná izolácia.

„Moja dcéra a jej kamarátky sa navzájom zdravia objatím, ale ak to urobia teraz, dostanú sa do izolácie,“ dodal ďalší z rodičov.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje