Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Koľkí žiaci túžia po tom, aby za nich do školy chodil niekto iný? Jednému japonskému študentovi sa tento sen splnil, avšak má to jeden háčik – kým na jednu školu namiesto neho chodil druhý chalan, on sám študoval na ďalšej škole. Správu o šialenom prípade priniesol web soranews24.

Čisto chlapčenská stredná škola Kaisei sa môže pochváliť naozaj skvelými výsledkami. Jej študenti víťazia v súťažiach a absolventi putujú na najlepšie univerzity. Kaisei jednoducho patrí k elite a je prirodzené, že mnohí študenti snívajú o prijatí. A neodradia ich ani poriadne náročné vstupné testy.

shutterstock

Zámena trvala šesť mesiacov

Nedávne vyšetrovanie odhalilo, že na Kaisei celých šesť mesiacov chodil študent, ktorý vystupoval pod cudzou identitou. Prečo by to robil? Ako je to vôbec možné? Bizarný prípad skrýva mnohé otázniky a je celkom možné, že sa celú pravdu vôbec nedozvieme.

Desiateho februára prebiehali prijímačky. Test si napísal aj chlapec, ktorého budeme volať Originál. Originál bol úspešne prijatý a už o šesť dní absolvoval zápis. Pri oboch príležitostiach sa, samozrejme, musel identifikovať dokladmi. Čiže do tohto momentu všetko prebiehalo podľa normy.

shutterstock

Odhalili ich chýbajúce študijné záznamy

Čo čert nechcel, prišiel koronavírus. V Japonsku sa školský rok začína na jar a jeho začiatok sprevádza slávnostné otvorenie. To bolo kvôli nepriaznivej epidemiologickej situácii zrušené a rovnaký osud čakal aj prezenčnú výučbu. Žiaci sa učili online a do školských lavíc sa vrátili až v júni.

V tom čase si úradníci v Kaisei všimli, že im stále chýbajú Originálove študijné záznamy zo základky. Základku teda kontaktovali a vyžiadali si ich. Odpoveď ich skutočne zarazila – základná škola záznamy poslala na strednú, kde Originál študuje. Nebola to však Kaisei!

shutterstock

Študoval namiesto iného žiaka

Originál sa teda úspešne dostal na prestížnu strednú školu, zapísal sa a potom reálne začal študovať na inej škole. Tu sa veci poriadne komplikujú, pretože na scénu vstupuje ďalší chlapec, ktorý prevzal Originálovu identitu a šesť mesiacov študoval na Kaisei. Nazvime ho Fejk.

Fejk teda študoval (najprv dištančne, potom prezenčne) na škole Kaisei a poctivo si plnil úlohy. Čo z toho mal? Diplom získať nemohol, lebo vystupoval pod cudzím menom. Že by išlo čisto len o snahu dostať sa do dobrej spoločnosti?

shutterstock

Chlapci sa neminuli trestom

O motivácii dvoch chlapcov môžeme len špekulovať. Originál sa možno dostal na Kaisei len preto, aby spravil radosť rodičom. Zároveň cítil, že to nie je svet pre neho, a preto si zvolil radšej ľahšiu školu. Prípad komplikuje fakt, že v Japonsku sa za strednú školu platí. Kto platil štúdium pre dvoch chlapcov s jedným menom?

Celá vec má dohru v podobe trestov pre Originála aj Fejka. Originál bol zo školy Kaisei vylúčený (zrejme ho to veľmi netrápi) a Fejk dostal zákaz vstupu do priestorov inštitúcie. Žiaľ, viac podrobností o prípade nie je možné získať, keďže obaja previnilci sú mladiství, čiže podliehajú ochrane osobných údajov.

Zdroj: soranews24.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.