Školák prevzal identitu druhého, aby strávil pol roka štúdiom na prestížnej strednej škole

V čudnom a zamotanom prípade by sme len ťažko našli logiku.

Zdroj: shutterstock

Koľkí žiaci túžia po tom, aby za nich do školy chodil niekto iný? Jednému japonskému študentovi sa tento sen splnil, avšak má to jeden háčik – kým na jednu školu namiesto neho chodil druhý chalan, on sám študoval na ďalšej škole. Správu o šialenom prípade priniesol web soranews24.

Čisto chlapčenská stredná škola Kaisei sa môže pochváliť naozaj skvelými výsledkami. Jej študenti víťazia v súťažiach a absolventi putujú na najlepšie univerzity. Kaisei jednoducho patrí k elite a je prirodzené, že mnohí študenti snívajú o prijatí. A neodradia ich ani poriadne náročné vstupné testy.

shutterstock

Zámena trvala šesť mesiacov

Nedávne vyšetrovanie odhalilo, že na Kaisei celých šesť mesiacov chodil študent, ktorý vystupoval pod cudzou identitou. Prečo by to robil? Ako je to vôbec možné? Bizarný prípad skrýva mnohé otázniky a je celkom možné, že sa celú pravdu vôbec nedozvieme.

Desiateho februára prebiehali prijímačky. Test si napísal aj chlapec, ktorého budeme volať Originál. Originál bol úspešne prijatý a už o šesť dní absolvoval zápis. Pri oboch príležitostiach sa, samozrejme, musel identifikovať dokladmi. Čiže do tohto momentu všetko prebiehalo podľa normy.

shutterstock

Odhalili ich chýbajúce študijné záznamy

Čo čert nechcel, prišiel koronavírus. V Japonsku sa školský rok začína na jar a jeho začiatok sprevádza slávnostné otvorenie. To bolo kvôli nepriaznivej epidemiologickej situácii zrušené a rovnaký osud čakal aj prezenčnú výučbu. Žiaci sa učili online a do školských lavíc sa vrátili až v júni.

V tom čase si úradníci v Kaisei všimli, že im stále chýbajú Originálove študijné záznamy zo základky. Základku teda kontaktovali a vyžiadali si ich. Odpoveď ich skutočne zarazila – základná škola záznamy poslala na strednú, kde Originál študuje. Nebola to však Kaisei!

shutterstock

Študoval namiesto iného žiaka

Originál sa teda úspešne dostal na prestížnu strednú školu, zapísal sa a potom reálne začal študovať na inej škole. Tu sa veci poriadne komplikujú, pretože na scénu vstupuje ďalší chlapec, ktorý prevzal Originálovu identitu a šesť mesiacov študoval na Kaisei. Nazvime ho Fejk.

Fejk teda študoval (najprv dištančne, potom prezenčne) na škole Kaisei a poctivo si plnil úlohy. Čo z toho mal? Diplom získať nemohol, lebo vystupoval pod cudzím menom. Že by išlo čisto len o snahu dostať sa do dobrej spoločnosti?

shutterstock

Chlapci sa neminuli trestom

O motivácii dvoch chlapcov môžeme len špekulovať. Originál sa možno dostal na Kaisei len preto, aby spravil radosť rodičom. Zároveň cítil, že to nie je svet pre neho, a preto si zvolil radšej ľahšiu školu. Prípad komplikuje fakt, že v Japonsku sa za strednú školu platí. Kto platil štúdium pre dvoch chlapcov s jedným menom?

Celá vec má dohru v podobe trestov pre Originála aj Fejka. Originál bol zo školy Kaisei vylúčený (zrejme ho to veľmi netrápi) a Fejk dostal zákaz vstupu do priestorov inštitúcie. Žiaľ, viac podrobností o prípade nie je možné získať, keďže obaja previnilci sú mladiství, čiže podliehajú ochrane osobných údajov.

Zdroj: soranews24.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Veci, ktoré mnohokrát ľuďom pripadajú divné, no majú pozitívne účinky

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME