Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

Školy dostali vyše 1,7 milióna eur na špecifiká pre žiakov z Ukrajiny

Výška príspevku je 200 eur na žiaka.


Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR poskytlo od marca do mája zriaďovateľom škôl finančné prostriedky vo výške 1.786.800 eur. Ide o finančný príspevok určený na školské potreby pre žiakov (odídencov) z Ukrajiny prostredníctvom príspevku na špecifiká. Pre TASR to potvrdil odbor komunikácie a marketingu rezortu školstva.

Výška príspevku na jedného žiaka

Z celkovej sumy v mesiaci marec išlo o 354.600 eur, v apríli to bolo 970.600 eur a v máji 461.600 eur. Výška príspevku je 200 eur na žiaka, príspevok bol teda doteraz poskytnutý pre 8934 žiakov (odídencov) z Ukrajiny,“ spresnili z ministerstva školstva.

„Príspevok je účelovo určený na zabezpečenie školských potrieb žiakov (odídencov) z Ukrajiny (školské tašky, peračníky, písacie potreby, zošity), prípadne na kúpu cestovných lístkov, ak žiaci na prepravu do školy využívajú verejnú dopravu, ktorá nie je poskytovaná bezplatne,“ priblížili z MŠVVaŠ SR. Škola môže použiť príspevok i na ďalšie potreby súvisiace so zabezpečením výchovno-vzdelávacieho procesu týchto žiakov.

Systém prideľovania finančných prostriedkov

Finančné prostriedky sú školám prideľované na základe údajov o počte žiakov, ktoré sú školy povinné aktualizovať v rezortnom informačnom systéme (RIS). To znamená, že školy o príspevok nežiadajú, je prideľovaný automaticky na základe dát získaných z centrálneho systému.

Suma pridelených finančných prostriedkov bola vypočítaná v mesiaci marec podľa údajov o počte žiakov v RIS k dátumu 17. marca, v mesiaci apríl k 8. aprílu a v máji k dátumu 9. mája. „Termín ďalšieho spracovania údajov s cieľom pridelenia príspevku nie je zatiaľ stanovený,“ doplnilo ministerstvo.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť