Školy sa rozhodli žiakom zakázať najlepších priateľov. Čo týmto bizarným rozhodnutím sledujú?

Ďalší príbeh zo série „zasahujeme hlúpymi nariadeniami do životov ľudí, a potom sa čudujeme, keď sa niečo pobabre“.

S príchodom nového školského roka sa rady školákov rozšírili aj o malého britského princa Georgea. Pozornosť získal fakt, že medzi pravidlá súkromnej školy Thomas’s Battersea, ktorú George navštevuje, patrí aj zákaz najlepších priateľov. Ide o trend, ktorý sa v priebehu posledných pár rokov rozšíril vo viacerých školách nielen v Británii.

Footy Humour / twitter.com (https://twitter.com/footyhumour/status/798543130660212736?lang=en)

Školy argumentujú tým, že pokiaľ dieťa nemá najlepšieho priateľa, od ktorého by bolo výrazne závislé, tak mu nehrozí zraňujúce sklamanie alebo bolesť z odlúčenia. Zároveň má toto kontroverzné nariadenie nabádať deti k tomu, aby viac komunikovali s celým kolektívom a nielen s vybranými jednotlivcami. Zástancovia zákazu predpokladajú, že pokiaľ sa žiaci „poskupinkujú“, tak niektoré deti môžu ostať mimo týchto vzťahov a tým pádom budú vylúčené z celého kolektívu.

Laici aj odborníci považujú takýto zákaz za absurdný. Každému je predsa známe, aký veľký význam má pre dieťa vzťah s veľkou mierou dôvery, aký predstavuje blízke priateľstvo. Vďaka blízkemu priateľovi si dieťa osvojuje sociálne zručnosti, buduje si sebavedomie aj vlastnú identitu. V blízkom priateľovi nájde oporu a spoločníka, s ktorým môže poznávať svet a navzájom sa tagovať pod memes.

Argumenty, ktoré zákaz obraňujú snahou chrániť emocionálne zdravie detí, sú mimo. Pre niektoré utiahnuté deti práve spoločnosť priateľa predstavuje spôsob, akým sa môže zoznámiť s ďalšími rovesníkmi. Dokonca aj nezhody a hádky predstavujú prínosné skúsenosti, počas ktorých sa človek naučí zvládať krízové situácie. Už z princípu je nezmysel zasahovať do takejto osobnej veci a stavať prekážky prirodzenému správaniu žiakov. Jednoducho povedané – najlepší priateľ je najlepší priateľ a ťažko ho niečím nahradiť. Každý z nás by si mal vážiť toho svojho ako kocku masla. Amen.

Zdroj: businessinsider.comthesun.co.uktelegraph.co.uk
Titulná fotografia:
pexels.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
180
Grr
Fuuj Fuuj
8
Fuuj
Fňuk Fňuk
8
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
7
Uups
Haha Haha
9
Haha
Woow Woow
9
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ak sa vo fitku dopúšťaš týchto vecí, lezieš tým ostatným pekne na nervy

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME