Škót cestuje po svete spolu so svojou mačacou kamoškou. Parťáci sú už dva roky

Momentálne sa nachádzajú na Slovensku.

Zdroj: 1bike1world / instagram.com

V dnešnej dobe už nie je ojedinelé, že ľudia mnohokrát uprednostňujú v úlohe spoločníkov pred ľuďmi zvieratká. Jedným z nich je zrejme aj cyklista Dean, ktorý cestuje po svete so svojou parťáčkou, mačkou Nalou. O podarenej dvojke píše portál Unilad.

Nemala domov

Škót našiel opustené mačiatko pred dvomi rokmi a odvtedy sú nerozluční priatelia. Cyklista Dean Nicholson zo škótskeho mesta Dunbar, ktorý sa vydal na cestu okolo sveta, práve jazdil na bicykli, keď začul mňaukanie. Nala sa ukrývala za rohom, bola hladná, no jediné, čo pri sebe mal, bolo pesto, tak ju ním nakŕmil.

Nad mačiatkom sa uľútostil a vzal ho so sebou na cesty, aby mu robilo spoločnosť. Dean povedal, že puto medzi nimi vzniklo okamžite a po polhodine strávenej s malou mačičkou sa rozhodol, že ju tam určite nemôže nechať.

View this post on Instagram

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ I protect her during the day and in return shes got my back at night ❤ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Woke up with Nala climbing on top of me this morning as if she was spooked and straight away i heard something rustling outside the tent. Usually its just the odd stray dog sniffing around but when i heard the zip of my trailer open i knew we had an unwelcome visitor. I opened my tent slowly and peeked around the corner to find a man standing by my bike pointing a knife at me. Straight away i thought to myself fuck this so i jumped out the tent and started going towards him. For some reason i didnt even consider the knife he had but i was in his face wanting to see inside his bag. He handed me my tool kit and then showed me his tobacco implying thats all he had. I then punched him knocking him to the ground where you could see he got visably angrier so i went back to the tent and got my knife. He mustve been wondering what he disturbed as he started panicking walking away but i caught up with him again, knocked him down once more and my go pro, bike lights and bike pump fell out his bag. He then started running and just to scare him a wee bit more i ran after him a few hundred metres shouting at him! ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Very eventful but I came away from the whole thing wishing it had went differently, looking back i think he was homeless giving the smell coming from him and he seen my bike as an opportunity. Im not saying its right what he done but some people fall into a bad way of life and its very easy to look down on them. I dont know his story but it wouldve been nice to sit down and talk to him instead of it all kicking off 🌼 • ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ • ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ • ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ • ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ • ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #begbie

A post shared by 1bike1world (@1bike1world) on

Napísal o nej knihu

Mačka Nala, ako ju sám pomenoval, teraz chodí všade po svete s Deanom na bicykli, sedí vpredu v koši a po prezretí niektorých záberov sa skutočne zdá, že si žije svoj mačací sladký život. Keď bola malá, zvykla mu sedávať počas jazdy na pleci.

Podarená dvojka navštívila mnoho krajín, napríklad Čiernu Horu, Gruzínsko či Albánsko. Momentálne sa však nachádzajú na Slovensku. Na svojom instagramovom účte, na ktorom Dean dokumentuje všetky ich spoločné dobrodružstvá, sa pýšia vyše 767 000 sledovateľmi. O doterajšej ceste s Nalou napísal dokonca knihu, ktorá vyjde v septembri.

View this post on Instagram

A post shared by 1bike1world (@1bike1world) on

Priučila ho súcitu a štedrosti

Mačička Nala miluje pozornosť a spoločnosť. Aj vďaka nej sa pri nich ľudia pozastavujú a sú k nim nadmieru priateľskí. Niektorí im dajú aj nejakú maličkosť, ako napríklad tuniakovú konzervu. Sympatický cestovateľ je za Nalu vďačný, aj keď kvôli nej musel spomaliť tempo a prispôsobiť sa, no nevadí mu to. Hovorí, že mu toho veľa dala a naučila ho byť súcitnejším a štedrejším.

Slovenská príroda sa mu veľmi páči

Keďže sa Dean momentálne zdržiava v Bratislave, využili sme to a položili sme mu pár otázok. Pre EMEFKA prezradil, že je nepretržite na cestách už od septembra 2018. Dokopy už navštívil 19 krajín a v jedenástich z nich s ním bola aj jeho mačacia kamoška.

Škótsky cestovateľ ešte nevie, ktorú krajinu navštívi najbližšie, ale láka ho India alebo Južná Afrika. Slovensko ho, podľa vlastných slov, zaujalo, a to najmä prírodou. „Milujem Slovensko, je tu nádherne,“ nešetril slovami chvály na našu domovinu. Čo sa týka ľudí, tvrdí, že Slováci sú k nemu a k malej Nale veľmi milí a priateľskí.

Zdroje: Unilad

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
28
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slovenská fanpage svojimi fotkami jedál dokazuje, ako vyzerá opak výrazu foodporn


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME