Skráťte si čakanie na Avengers: Endgame s 10 najlepšími superhrdinskými komiksovkami

Komiksové filmy o superhrdinoch, ktoré by mal mať každý nerd v malíčku.

Zdroj: Twentieth Century Fox

Už čoskoro sa do našich kín prirúti očakávaná komiksovka Avengers: Endgame, ktorá prinesie dramatické a epické vyvrcholenie jednej fázy marvelovského univerza. Pri tejto príležitosti by však možno nebolo od veci, keby sme sa na hrané superhrdinské komiksové adaptácie pozreli bližšie a vybrali 10 tých, ktoré by nemali ujsť žiadnemu fanúšikovi.

Zamerali sme sa výhradne na superhrdinské filmy (bokom ostali animáky) a snažili sme sa vybrať tie, ktoré podľa nás patria medzi absolútnu špičku. Iste sa nám tam viaceré nezmestili, ale dúfame, že s touto desiatkou nebudete mať žiadny problém a svojho favorita si nájdete.

Temný rytier

Christopher Nolan sa svojou trilógiou o Temnom rytierovi postaral zrejme o vôbec najlepšie superhrdinské filmy všetkých čias. Jeho realistický a v mnohom odvážny prístup pravdepodobne najlepšie vyvrcholil v druhej časti Temný rytier. Fantastická atmosféra, skvelý scenár a akcia, a fenomenálny Heath Ledger, ktorý vytvoril asi najlepšiu kreáciu Jokera v histórii.

Temný rytier povstal

Ani vyvrcholenie Nolanovej trilógie nebolo žiadnym sklamaním, práve naopak. Mnohí diváci síce trochu nadávali, pretože Temný rytier povstal bol viac komiksovejší a menej realistickejší, ale stále išlo o fantastický kus filmárčiny.

Vo vďačnej záporáckej úlohe sa predviedol fenomenálny Tom Hardy ako mrazivo démonický Bane. Vo filme navyše fungovali aj emócie a celkovo išlo o viac než dôstojné zakončenie.

Watchmen

Zack Snyder sa chopil údajne nesfilmovateľného komiksového románu Alana Moora a doručil adaptáciu, ktorá mnohých nadchla. V čase premiéry pozbierala skôr polarizujúce reakcie, ale väčšina divákov aj kritikov bola veľmi spokojná.

Snyder sa držal predlohy a my sme tak mohli dostať myšlienkovo podnetný, temný a nekompromisný film, ktorý sa na problematiku superhrdinov pozeral z úplne iného uhla.

Kick-Ass

Superhrdinská čierna komédia podľa komiksu Marka Millara sa v roku 2010 stretla s mimoriadne pozitívnym ohlasom a dnes už patrí medzi kultové diela. Príbeh tínedžera Davea Lizewskiho, milovníka komiksov, ktorý sa chce stať maskovaným hrdinom, bol natočený svižne, vtipne a nápadito. Snímka Matthewa Vaughna je tak rozhodne hodná vašej pozornosti.

Logan

Logan je ďalším príspevkom k temným, pochmúrnym a v rámci možností realistickým zobrazením života superhrdinu. V tomto prípade Wolverina v podaní Hugha Jackamana zo série X-Men. Jackman je s touto rolou spätý už neuveriteľných 16 rokov a nechal sa počuť, že práve Logan je jeho posledným filmom, kde mutanta Wolverina stvárni. A tá rozlúčka naozaj stála za to!

Batman

Klasického Batmana z dielne Tima Burtona rozhodne nemôžeme vynechať. Pre Burtona išlo o prvý vysokorozpočtový trhák, napriek tomu to zvládol ukočírovať bravúrne. Jeho film ponúkol skvelú gotickú atmosféru, výborných hercov (Michael Keaton ako Bruce Wayna a Jack Nicholson ako Joker) a strhujúci príbeh. Právom ide o jednu z najlepších komiksoviek všetkých čias.

Batman sa vracia

Po veľkom úspechu Batmana dali tvorcovia, samozrejme, zelenú aj pokračovaniu a opäť ho zverili do rúk Burtonovi. Ten dostal väčšiu voľnosť, a tú aj patrične využil. Natočil totiž ešte temnejší a štylizovanejší film než naposledy.

Opäť išlo o úspech, hoci niektorí mali výhrady, že toto batmanovské dobrodružstvo je možno až príliš temné. Práve preto však ide o veľkú pecku, ku ktorej sa dodnes diváci radi vracajú.

Deadpool 1 a 2

Deadpool ukázal, že komiksovky môžu byť aj R-kové a aj tak do kín pritiahnu davy divákov. Tvorcovia navyše doručili originálnu zmes so sympatickým anti-hrdinom v podaní Ryana Reynoldsa, ktorý zo seba len sype hlášky ako na bežiacom páse.

Skvelá bola aj celá meta rovina, odkazy na Marvel či DC a výborní herci. Druhý diel sa tiež náramne vydaril, preto sme sa aj ten rozhodli zaradiť do tohto výberu. Rozhodne dajte šancu aj jemu.

Avengers: Infinity War

Myslíme, že Avengers: Infinity War si miesto v našom rebríčku zaslúži plným právom. Uvidíme, ako na snímku nadviaže Endgame, avšak aj bez toho môžeme povedať, že ide o sakra veľkú pecku. Marvelovky sa dočkali naozaj veľkolepého vyvrcholenia a ich súboj s Thanosom nám vyrazil dych. Dúfajme, že bratia Russovci v nadchádzajúcom Endgame udržia vysoko nastavenú latku.

Spider-Man 1 a 2

Zo Spider-Man trilógie Sama Raimiho sme si dovolili zaradiť na jednu priečku prvé dva filmy. Trojka už krívala na obe nohy a je asi dobré, že Raimi po nej dal sérii zbohom. Prvé dve časti ale ponúkli solídnu komiksovú jazdu, kde nebola núdza o skvelých záporákov, výbornú akciu, ako aj nejakú tú romantiku.

A hoci Tom Holland v Spider-Man: Homecoming bol zrejme lepší Peter Parker ako Tobey Maguire, v celkovej kvalite má predsa len navrch Raimi.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Čo prenáša viac baktérií - psia srsť alebo mužská brada? Vedci našli odpoveď.

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME