7. Malá morská panna (1989)
Keď predstavujú Kráľa Tritona, v podmorskom dave pod ním možno vidieť hneď niekoľko známych tvárí. Okrem žabiaka Kermita je tam Mickey, Donald a dokonca aj Goofy. Mickey sa v rozprávke o malej morskej panne však neobjaví len raz – tvorcom sa ho šikovne podarilo zakomponovať aj do zmluvy medzi Ariel a Ursulou.
8. Na vlásku (2010)
Matka Gothel Rapunzel niekoľkokrát vyzná lásku, vždy ju však pri tom namiesto čela pobozká na vlasy. Je teda viac než zjavné, komu boli slová skutočne určené. Flynn je, na druhej strane, úplne iný. Na Rapunzel mu záleží bez ohľadu na jej vlasy, práve preto jej ich často odhŕňa z tváre.
9. Pinocchio (1940)
Figaro, ako každá iná mačka, potrebuje chodiť na záchod a tvorcovia ho rozhodne nenechali v štichu. Hneď pri posteli má malé „pieskovisko“ aj s lopatkou. Vidno ho však len na jednom jedinom zábere.
10. Ralph búra internet (2018)
V rozprávke možno vidieť, že Oh My Disney je obklopený kopou lacných motelov, a presne to bol nešťastný osud prvého Disneylandu. Keď začal Walt Disney pracovať na ďalšom podobnom projekte, Disney Worlde, vykúpil všetky okolité pozemky. Preventívne, aby sa história neopakovala.
11. Rodinka úžasných (2004)
Rozprávka zahŕňa rýchle cameo Franka Thomasa a Ollieho Johnstona – dvoch legendárnych Disneyho animátorov. Mimo iného pracovali napríklad aj na originálnej Snehulienke a siedmich trpaslíkoch z roku 1937.
12. Ľadové kráľovstvo (2013)
Písmená na kameňoch či v knihe nie sú len vymyslené hatlaniny, sú to skutočné runy. Tvorcovia celú vec konzultovali s Jacksonom Crawfordom, americkým vedcom a medzinárodným expertom na staroseverčinu, aby si boli istí, že všetko vystihli správne. Crawford dokonca zasiahol aj do scenára, v deji však urobil len minimálne zmeny.
Dvaja muži na ulici sa hádajú, či majú naukladať drevo kôrou smerom nahor, alebo smerom nadol. Toto je odkaz na nórsku debatu o správnom ukladaní dreva, ktorá sa udiala práve v roku 2013. NRK (Nórska štátna rozhlasová a televízna spoločnosť) totiž odvysielala 12-hodinový program o dreve a minimálne 60 divákov sa sťažovalo, že je drevo naukladané zle.
Kto film dopozeral až do konca, mohol si na konci záverečných titulkov všimnúť odkaz, ktorý v stručnosti hlása: „Kristoffove vyhlásenie o tom, že všetci muži jedia vlastné šušne, je jeho a len jeho vlastné a nereprezentuje názor spoločnosti The Walt Disney Company ako takej.“