Skryté symboly vo veciach, ktoré poznáš a doteraz si si ich nevšimol

Mávaš ich denne v rukách a doteraz si si nevšimol tieto skryté odkazy.

Mnohokrát ani netušíme, čo všetko sa nachádza v logách známych značiek alebo aké tajomstvá sú ukryté na ich obaloch. Je zaujímavé, keď si to všimneme – niektoré vyzerajú ako náhoda a pri iných je zas jasné, že sa tam neobjavili len tak.

Napríklad, vrchnáčiky v obrázku medveďa na obale Coca-coly sa tam nedostali len náhodou. Pravdepodobne si nevedel ani to, odkiaľ pochádza symbol USB kľúča alebo bluetooth.

Zhromaždili sme pre vás 14 symbolov, ktoré sú viac-menej našou každodennou súčasťou, no len málo z nás im venuje prílišnú pozornosť a myšlienky navyše.

1. Bodky v logu Domino’s pizza

dominos (https://corporate.dominos.co.uk/logo-images)

Známy predajca pizze začal svoje prevádzky otvárať v Amerike, konkrétne v Michigane. Domino kocka má v logu na jednej strane jednu bodku a na druhej dve. Jedna bodka predstavuje prvú otvorenú prevádzku, dve bodky boli na logu umiestnené pri otvorení druhej prevádzky.

Pôvodný plán bol, že každá prevádzka bude mať v logu na domino kocke počet bodiek, podľa toho, koľká prevádzka to je. Tých sa však po čase otvorilo veľké množstvo a bodky by sa na kocku nevošli.

2. Vrchnáčiky a fľaška na vianočnej edícii Coca-Coly

Každé Vianoce prináša Coca-Cola na svoje fľaše tematické etikety. Jedným z motívov je aj ľadový medveď. Málokto si však všimol, že medveďove oči sú v skutočnosti dva vrchnáčiky a odraz na nose pripomína tvar sklenenej fľaše tejto spoločnosti.

3. Starorímsky boh Neptún bol inšpiráciou pre symbol USB

Symbol USB je inšpirovaný Neptúnovým trojzubcom, ktorý symbolizuje silu. Predstavuje tým „silu“ jedného kábla, ktorý je kompatibilný s viacerými zariadeniami a na jeho univerzálnosť poukazujú aj ikony na jeho konci.

pngtree/kisspng

4. Logo Airbnb sa skladá z viacerých elementov

airbnb/youtube (https://www.youtube.com/watch?v=nMITXMrrVQU&feature=youtu.be)

Možno si sa už niekedy zapozeral na logo tejto ubytovacej služby a hovoril si si, že nie je nijak zaujímavé. Avšak, trochu si sa mýlil. Možno toto logo vyzerá jednoducho, no opak je pravdou. Skladá sa z troch elementov, prvým sú ľudia, pričom v logu je zakomponovaná hlava človeka, druhým je označenie lokácie a tretím je srdce.

5. Potrasenie rukou na značke Hyundai

Hyundai, twitter (https://twitter.com/Hyundaileukacar/status/844471230061133824)

Mnoho ľudí si myslí, že logo tejto značky áut zobrazuje prvé písmeno jej názvu. Nie je to však pravda. V skutočnosti sa v podobe improvizovaného písmena „H“ skrýva zákazník a predávajúci, ktorí si trasú rukami.

6. Binárna sústava na tlačidle vypnúť / zapnúť

rawpixel.com, Pexels

Za tlačidlom vypnúť / zapnúť na tvojom notebooku sa skrýva celý príbeh. Kruh a palička na tlačidle sú v podstate čísla 0 a 1 – rovnako ako v binárnom systéme. „Nula“ znamená vypnutie a „jednotka“, naopak, zapnutie.

7. Medveď na Toblerone

amazon (https://www.amazon.co.uk/Toblerone-Milk-Chocolate-Jumbo-4-5kg/dp/B004INT01A)

Sídlo slávnej „čokoládovej“ spoločnosti, vyrábajúcej túto pochúťku, sa nachádza v Berne, vo Švajčiarsku. Toto mesto je tiež známe ako mesto medveďov. Možno ste si to doteraz nevšimli, no na obale Toblerone sa nachádza medveď znázornený na pozadí hory.

8. Odhryznuté jablko

Xavier Wendling, Unsplash

S vytvorením nového loga sa Steve Jobs obrátil na grafika Roba Janoffa. Potrebovali vytvoriť jednoduché, moderné a rozpoznateľné logo. Rob sa touto úlohou zaoberal približne týždeň.

Kúpil si jablká, dal ich do misy a začal kresliť – nezabúdal pritom tiež dôsledne odstraňovať nepotrebné detaily. Slávne „uhryznutie“ má tiež svoj význam: bolo potrebné nakresliť logo, ktoré jasne symbolizovalo jablko a nie iné ovocie, zeleninu či bobule.

9. Aj Sony si v logu ukrylo tajomstvo

kisspng

Sony Vaio pozná určite každý. Pravdepodobne ste si mysleli, že logo Vaio sú len štylizované písmená. Tie však majú význam. Prvá polovica nápisu predstavuje analógový signál a „I“ a „O“, čím reprezentuje symboly digitálneho signálu.

10. Životnosť kozmetických produktov

bombbellebeauty(https://www.instagram.com/p/BLG2qRLgY-W/)

Na obaloch kozmetických produktov sa zvyčajne nachádza malý symbol, zobrazujúci obdobie mesiacov. Napríklad 24M znamená, že po otvorení môžete výrobok používať 24 mesiacov – 2 roky.

11. Obloha a vrtuľa na logu BMW

Jaddy Liu, Unsplash

Nemecká spoločnosť BMW spočiatku vyrábala lietadlové motory – logo preto zostáva v súlade s jej históriou. Biele úseky predstavujú pohyblivú vrtuľu a modré sú obloha. Tieto farby sa tiež nachádzajú na vlajke Bavorska, v ktorom má značka hlavné sídlo.

12. Pripni to!

underconsideration.com (https://www.underconsideration.com/brandnew/archives/new_logo_for_pinterest.php)

Kľúčovou vlastnosťou tejto populárnej internetovej stránky je zhromažďovanie a označovanie obrázkov, ktoré sa vám páčia. Preto je písmeno „P“ štylizované tak, aby sa podobalo pripináčiku.

13. Nahota v Levom kráľovi

ThisIsZach/Reddit (https://www.reddit.com/r/funny/comments/synw4/i_see_what_you_did_there_disney/)

Hmm… žeby sa v detskej rozprávke skrývala erotika? Grafikov netreba určite podceňovať. Filmový plagát na Levieho kráľa ukrýva na svojom najvýraznejšom mieste… ženu v spodnej bielizni. Teda, lepšie povedané, len v nohavičkách.

14. Bluetooth nazvaný po vikingovi

Známy symbol bluetooth sa skladá z dvoch symbolov. Vznikol spojením písmená H a B, ktoré pochádzajú ešte zo starej nórčiny. Sú to totiž iniciály kráľa Blåtanda napísané v starej nórčine alebo starých škandinávskych runách.

Ktorý skrytý symbol ťa prekvapil najviac? 🙂

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: ThisIsZach/Reddit 

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
9
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa na internete podelili o "vojny", ktoré vedú ich domáci miláčikovia

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME