Skúškové klope na dvere: 7 dôvodov, prečo by si sa mal konečne začať učiť

Lebo budeš zasa cez Vianoce nariekať, že si nemôžeš oddýchnuť.

Je polovica novembra, čo znamená, že približne o mesiac ti už končí zimný semester. Ubehlo to nejak rýchlo, no nie? Máme tu pre teba niekoľko rád, prečo by si sa mal začať učiť na skúškové.

Je jedno, či si prvák alebo už píšeš nejakú tú záverečnú prácu. Skoro všetci študenti sú rovnakí a ich špecifikáciou je okrem alkoholických opojení, aj schopnosť nechávať si všetko na poslednú chvíľu. Potom je v obchode pri intráku kompletne vypredaný Redbull aj káva a v okolitých lekárňach majú akútny nedostatok ginka.

Ty si vystresovaný, lebo máš zajtra skúšku a namiesto toho, aby si sa začal pred týždňom učiť, si začal pozerať na Netflixe nový seriál. Je perfektné, že už presne poznáš všetky mená hlavných aj vedľajších postáv, ale to, čo sa ťa budú pýtať na skúške ani náhodou. Po odkrútených niekoľkých skúškových tu máme pre teba zopár rád, prečo by si sa mal začať učiť. Samozrejme, záleží veľmi na škole, ktorú študuješ a na jej pravidlách. 

giphy.com (https://giphy.com/gifs/exams-6Gy6EgcQMesXS)

Čím skôr to spravíš, tým viac máš voľna

Naozaj nie je dobré odkladať veci na poslednú chvíľu, lebo skôr či neskôr ťa to určite dostihne. Aj keď si voľno urobíš teraz, neustále budeš myslieť na to, že by si sa mal učiť a neužiješ si tento “voľný čas“ tak, ako by si chcel. Je lepšie sa teraz zaprieť a potom si užívať prázdniny, kým ostatní sa budú učiť.

Seriály a filmy sa lepšie pozerajú, keď nemusíš myslieť na učenie

Ako sme už vyššie spomínali. Určite si lepšie užiješ vylihovanie pred seriálom, keď ti nad hlavou nebude lietať ten malý mužíček, ktorý ti bude neustále pripomínať, že by si sa mal ísť učiť.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/7ge427hSVer6)

Tvoj spánok bude rozhodne plnohodnotnejší

Radšej sa teraz ukrátiť od tvojich voľnočasových aktivít a denne ísť možno o dve hodinky neskôr spať, ako týždeň pred skúškou spávať v priemere dve hodiny. Nedostatok spánku neprospieva tvojmu fyzickému a ani psychickému zdraviu. Navyše, všetky informácie sa ti ukladajú do mozgu počas spánku.

Vyhneš sa zbytočnému stresu

Samozrejme, ak nie si nevyliečiteľný salámista a rozhodí ťa jedine vlak, ktorý ťa práve prešiel. Ale to sa nestane, lebo skôr stihne zhorieť. Ostatní ľudia, ktorí majú aký-taký pud sebazáchovy, majú aj primeranú dávku stresu, ktorá sa priamoúmerne stupňuje s blížiacim sa dátumom skúšky. Čím dlhšie sa budeš učiť a lepšie sa to naučíš, tým menej budeš stresovať na skúške, ale aj pri čakaní na výsledky.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/exam-10ENvEiT0qANkA)

Naštveš všetkých ostatných spolužiakov, ktorí sa ešte neučia

Každý to pozná. Do ročníkovej skupiny niekto napíše, že je “ešte len“ na 45. strane a teba to v tom momente vytočí do nepríčetnosti, lebo ty si tú knihu ani neotvoril. Aj ty môžeš byť týmto perfektným motivátorom svojich spolužiakov. Určite ťa zato budú mať potom veľmi radi.

Pri pití vonku by si teraz aj tak prechladol

November sa síce dlho zdal ako začiatok septembra, ale nastávajú ťažké časy. Pomaly začína mrznúť a komu by sa predsa chcelo chodiť do tej zimy. Chladné večery môžeš tráviť aj pri knižkách a učení. Viem, neznie to dvakrát lákavo, ale potom sa mi poďakuješ. Je lepšie pri popíjaní na Silvestra ani nepomyslieť na hŕbu kníh, ktoré ťa doma čakajú.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/help-friend-bff-l2RbeHTkknU52SfPq)

Čím skôr hotové skúšky, tým viac si môžeš užívať maminej kuchyne

A čo môže byť lepšie ako to, že ťa tvoja mamka bude kŕmiť. Mohol by si mať frajerku, ktorá varí ako michelinský kuchár, aj tak sa to kuchyni tvojej mamky nevyrovná. Spravíš skúšky a môžeš ísť pokojne domov vyvaľovať šunky.

Keď budeš na to kašľať tak, ako si kašľal doteraz, tak budeš musieť v tom odporne chladnom počasí medzi sviatkami cestovať hore-dole. Namiesto toho, aby si ležal na gauči a premýšľal, ktorý z tých štyroch koláčov si dáš teraz.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/exams-5ChDMPlZYIwZW)

Titulná fotka: Lacie SlezakUnsplash

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
6
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Míňaj peniaze s rozumom: 6 vecí, do ktorých sa oplatí investovať, aj keď nie sú hmotné

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME