Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Je polovica novembra, čo znamená, že približne o mesiac ti už končí zimný semester. Ubehlo to nejak rýchlo, no nie? Máme tu pre teba niekoľko rád, prečo by si sa mal začať učiť na skúškové.

Je jedno, či si prvák alebo už píšeš nejakú tú záverečnú prácu. Skoro všetci študenti sú rovnakí a ich špecifikáciou je okrem alkoholických opojení, aj schopnosť nechávať si všetko na poslednú chvíľu. Potom je v obchode pri intráku kompletne vypredaný Redbull aj káva a v okolitých lekárňach majú akútny nedostatok ginka.

Ty si vystresovaný, lebo máš zajtra skúšku a namiesto toho, aby si sa začal pred týždňom učiť, si začal pozerať na Netflixe nový seriál. Je perfektné, že už presne poznáš všetky mená hlavných aj vedľajších postáv, ale to, čo sa ťa budú pýtať na skúške ani náhodou. Po odkrútených niekoľkých skúškových tu máme pre teba zopár rád, prečo by si sa mal začať učiť. Samozrejme, záleží veľmi na škole, ktorú študuješ a na jej pravidlách. 

giphy.com (https://giphy.com/gifs/exams-6Gy6EgcQMesXS)

Čím skôr to spravíš, tým viac máš voľna

Naozaj nie je dobré odkladať veci na poslednú chvíľu, lebo skôr či neskôr ťa to určite dostihne. Aj keď si voľno urobíš teraz, neustále budeš myslieť na to, že by si sa mal učiť a neužiješ si tento “voľný čas“ tak, ako by si chcel. Je lepšie sa teraz zaprieť a potom si užívať prázdniny, kým ostatní sa budú učiť.

Seriály a filmy sa lepšie pozerajú, keď nemusíš myslieť na učenie

Ako sme už vyššie spomínali. Určite si lepšie užiješ vylihovanie pred seriálom, keď ti nad hlavou nebude lietať ten malý mužíček, ktorý ti bude neustále pripomínať, že by si sa mal ísť učiť.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/7ge427hSVer6)

Tvoj spánok bude rozhodne plnohodnotnejší

Radšej sa teraz ukrátiť od tvojich voľnočasových aktivít a denne ísť možno o dve hodinky neskôr spať, ako týždeň pred skúškou spávať v priemere dve hodiny. Nedostatok spánku neprospieva tvojmu fyzickému a ani psychickému zdraviu. Navyše, všetky informácie sa ti ukladajú do mozgu počas spánku.

Vyhneš sa zbytočnému stresu

Samozrejme, ak nie si nevyliečiteľný salámista a rozhodí ťa jedine vlak, ktorý ťa práve prešiel. Ale to sa nestane, lebo skôr stihne zhorieť. Ostatní ľudia, ktorí majú aký-taký pud sebazáchovy, majú aj primeranú dávku stresu, ktorá sa priamoúmerne stupňuje s blížiacim sa dátumom skúšky. Čím dlhšie sa budeš učiť a lepšie sa to naučíš, tým menej budeš stresovať na skúške, ale aj pri čakaní na výsledky.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/exam-10ENvEiT0qANkA)

Naštveš všetkých ostatných spolužiakov, ktorí sa ešte neučia

Každý to pozná. Do ročníkovej skupiny niekto napíše, že je “ešte len“ na 45. strane a teba to v tom momente vytočí do nepríčetnosti, lebo ty si tú knihu ani neotvoril. Aj ty môžeš byť týmto perfektným motivátorom svojich spolužiakov. Určite ťa zato budú mať potom veľmi radi.

Pri pití vonku by si teraz aj tak prechladol

November sa síce dlho zdal ako začiatok septembra, ale nastávajú ťažké časy. Pomaly začína mrznúť a komu by sa predsa chcelo chodiť do tej zimy. Chladné večery môžeš tráviť aj pri knižkách a učení. Viem, neznie to dvakrát lákavo, ale potom sa mi poďakuješ. Je lepšie pri popíjaní na Silvestra ani nepomyslieť na hŕbu kníh, ktoré ťa doma čakajú.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/help-friend-bff-l2RbeHTkknU52SfPq)

Čím skôr hotové skúšky, tým viac si môžeš užívať maminej kuchyne

A čo môže byť lepšie ako to, že ťa tvoja mamka bude kŕmiť. Mohol by si mať frajerku, ktorá varí ako michelinský kuchár, aj tak sa to kuchyni tvojej mamky nevyrovná. Spravíš skúšky a môžeš ísť pokojne domov vyvaľovať šunky.

Keď budeš na to kašľať tak, ako si kašľal doteraz, tak budeš musieť v tom odporne chladnom počasí medzi sviatkami cestovať hore-dole. Namiesto toho, aby si ležal na gauči a premýšľal, ktorý z tých štyroch koláčov si dáš teraz.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/exams-5ChDMPlZYIwZW)

Titulná fotka: Lacie SlezakUnsplash


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť