Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 5.3.2024
sk
Fridrich
cz
Kazimír

Sme mladí, sme šikovní a patrí nám celý svet. Starší ľudia nás nevedia často pochopiť, veď za ich čias bolo všetko inak a oni keď boli mladí, nemali také možnosti ako máme práve my. Bolo nemysliteľné len tak si cestovať po svete, telefóny boli ešte v plienkach a o internete mohli tak akurát snívať. A aj vzťahy boli trvácnejšie. Veľa mladých ľudí si však myslí, že v tých časoch bol rozvod neprijateľná vec a preto sa ľudia rozhodli navzájom trpieť, len aby sa nemuseli rozvádzať. Nech už je pravda akákoľvek, nastala nová doba. Na mladých vplýva obrovský tlak spoločnosti, ale aj rodiny. Vyštuduj, buď úspešný, buď iný a hlavne lepší ako ostatní. A aj my máme svoje muchy, hoci sa (ne)snažíme o perfektný život.

Internet

Radšej si necháš odťať ruku ako prísť o spojenie so svetom. ,,Musíš byť stále na telefóne?“ Počulo snáď 99 ľudí zo 100. Milí rodičia, buďte radi, že nie som na drogách. Ale je to v skutočnosti tak? Nie je práve internet novodobou drogou? Je vážne normálne si natáčať nejakú nehodu a nepomôcť človeku? Ísť na koncert a mať z neho ho*no lebo kontroluješ už beztak príšerné video, kde ťa je ešte aj počuť spievať? Robiť si 25. selfie v autobuse, zatiaľ čo pán od vedľa priam híka od trápnosti, že sa tváriš ako krava? A to si predstav, že niekedy slúžili telefóny na telefonovanie (neuveriteľné, však?) a maximálne na zahranie hadíka.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/90s-video-games-snake-NEKJzG4MCs51K)

Zlá životospráva

Aj keď fitness trénera nájdeš už na každom rohu, s tvojou stravou to ide riadne do s*ačiek. Nestíhaš sa najesť a to nezdravé jedlo je ako droga. Takže, je libo fast foodik nebo raději bio, eko a raw polystyrén? Istotu nemáš ani vo vlastnej záhradke, keďže ,,naša“ planéta pod našim podlým vedením neskutočne trpí. A vlastne vedia vôbec mladí ľudia, čo je to práca v záhrade? Babky rúbu drevo samé, lebo vnukovia sú v posilke. Spíš veľmi málo, nestíhaš a žiješ len cez víkend, kedy si priam nezastaviteľný. To je taký super pocit, zobudiť sa po dvoch hodinách s poriadnou opicou a neskutočnou vôľou zomrieť, pretože musíš ísť makať, no nie?

giphy.com (https://giphy.com/gifs/exonthebeach-ex-on-the-beach-season-five-episode-six-3o7TKA1v46boXGB69y)

Priveľa krásy

Ak už opomenieme rôzne chirurgické vylepšenia, umelé vlasy, nechty, mihalnice, zuby a opálenie (je toho dosť, že?) je tu ďalšia rozšírená ,,krása“ v podobe tetovania. Wau máš kerku, to je super! A vieš, že toto isté má aj ďalších tisíc ľudí? No a čo, čo je nás do toho, veď je to tvoje telo a tvoj život. Originalita sa v tomto smere absolútne nenosí. Tak potom, už len jedna otázka ostáva nezodpovedaná a to – načo ti to vlastne je?

Pri sledovaní dnešných make-up tutoriálov sa snáď až zastavuje rozum nad tým, akú silu majú šminky, ba čo viac, koľko rôznych druhov a nánosu si taká žena môže dať na tvár. Svetlý, tmavý, potom líčka, rozjasňovač, korektor, tiene, ceruzky, špirála, linky…wtf??? Treskneš dverami a padne jej omietka. Klobúk dole pred ženou, ktorá si vie spraviť dokonalý make-up za 20 minút, kiežby bola taká zručná aj v kuchyni. Takže prvé rande – smer plaváreň.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/bbuk-big-brother-uk-l1J3q79wTXti0UHDy)
Rozhadzovanie

Kávička teraz, kino potom a ešte niečo malé pod zub. Akonáhle vyjde nejaká trendy novinka, už aj utekáš do obchodu. Je až neuveriteľné, ako veľmi chceš ísť s davom. A kto ide vlastnou cestou je hneď dourážaný, pretože sa ľudia v dnešnej dobe vôbec nevedia tolerovať. Čo myslíš, ako ti ten fidget spinner zlepší kvalitu tvojho života? Problémom je, že tie novinky chodia akosi príliš často a ty sa nevieš ovládať a potom si pýtaš od rodičov alebo iných zdrojov, lebo ti proste došli lóve. Dôchodku sa nedožiješ, no nemieniš pchať peniaze do vankúša a za celý svoj život nič nezažiť. Snáď však už vo svojom veku pomaly začínaš chápať, čo je to zodpovednosť a že účty sa samé nezaplatia.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/hulu-scandal-26gJyHEV0wDJ7NfYQ)

Nesprávne hodnoty

Nevieš si určiť, čo je podstatné, poprípade sa tomu vyhýbaš ako čert krížu. Hodiny sledovania seriálu, či sliedenia po nete z teba nerobia prokrastinátora, ale lenivé vieš čo a dobre vieš, že toto pomenovanie sa vymyslelo len preto, aby sa ľudia mali na čo vyhovárať. Lipneš na človeku, ktorý si ťa neváži a rozchod považuješ za najväčšiu katastrofu. Pritom polka sveta nemá čo do huby. Ty máš 20 rokov a plačeš za debilom. Nezáleží na tom, čo si o sebe myslíš ty, dôležitý je názor okolia. Máš málo srdiečok? Tak ten rúž si už viac nedaj, je príšerný! Hádka v komentároch? No kto koho lepšie zotrel a má pravdu? Opäť záleží na počte lajkov. Kúpiť si tie drahé boty? No samozrejme, nech ostatní vidia, že máš štýl inak by si bol za chudáka.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/angietribecatbs-3o6gDSLFJQFCoVgcjC)

Čo Slovák, to sudca

Nič neunikne tvojmu pozornému oku a za všetko aj tak môže vláda a imigranti. Prečo by sme mali byť empatickí, keď môžeme hejtovať? Nový bar v meste? Azda je ich tu málo. Nový produkt na trhu? Okopírované z Ameriky. Ty by si to určite spravil inak a vymyslel, čo tu ešte nebolo. Dievča s bruškom? Štetka, čo sa prespala. Bezdomovec? Najväčší čávo v novej kolekcii Kanyeho Westa. Slovenka uspela v zahraničí? Roztiahla nohy. Dedukčné schopnosti, level expert. Ľudia spamätajte sa.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/lifetimetelly-lifetime-who-cares-judge-judy-l3vRi0EtWE9RrFpDy)

Titulná fotka: flickr.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.