Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 15.7.2024
sk
Henrich
cz
Jindřich

Skutočná stalkerka zo seriálu Sobík žaluje Netflix. Podľa nej šíri klamstvá, žiada obrovské odškodné

Fiona Harvey, ktorá vraj bola predobrazom stalkerky seriálového hitu, ženie Netflix pred súd.


Seriál plný čierneho humoru s nádychom trileru Sobík z dielne Netflixu sa v posledných týždňoch teší veľkému záujmu divákov. A treba dodať, že zaslúžene. Príbeh sa točí okolo neúspešného komika Donnyho (Richard Gadd), ktorý začne byť prenasledovaný fanatickou stalkerkou Marthou (Jessica Gunning).

Ako pripomína aj portál Variety, seriál vychádza zo skutočných udalostí, ktoré sa stali samotnému Richardovi Gaddovi (seriál aj napísal). Bol obeťou stalkingu, ktorý zahŕňal neustále posielanie emailov, hlasových správ, ale aj zastrašovanie, útoky a obťažovanie jeho rodiny.

Divákov, pravdaže, zaujímalo, kto bol skutočným predobrazom seriálovej Marthy, hoci Gadd na nich apeloval, aby sa nesnažili pátrať po jej identite. Napokon sa ale odhalila sama. Škótska právnička Fiona Harvey verejne vyhlásila, že postava Marthy je založená práve na nej.

A vôbec sa jej nepáči, ako ju seriál vykreslil. V niekoľkých rozhovoroch povedala, že plánuje právne kroky. A teraz pristúpila k činom. Na Netflix podala žalobu za ohováranie, úmyselné spôsobenie citovej ujmy, nedbalosti a porušenia práva na publicitu.

seriály, Sobík, Baby Reindeer, Netflix, stream platformy, žaloba
Netflix

Uviedla, že diváci už krátko po premiére vypátrali jej skutočnú identitu, posielali jej urážlivé správy a vyhrážali sa jej smrťou. Zdôraznila tiež, že s Gaddom sa síce poznala, ale neposlala mu 41-tisíc emailov, ako uvádza seriál.

Čiernohumorná dráma Sobík sa stala hitom Netflixu. Videl si ju?

Mohlo by ťa zaujímať:

Čiernohumorná dráma Sobík sa stala hitom Netflixu. Videl si ju?

Viacero udalostí, ktoré seriál zobrazuje, sa podľa nej vôbec nestali a odmietla, že by bola stalkerka. Sobíka označila za prehnaný, šíriaci „brutálne lži“ či „najväčšiu lož v televíznej histórii“.

Od streamovacieho giganta žiada náhradu škody v celkovej výške 170 miliónov dolárov (skoro 158 miliónov eur). Tie zahŕňajú 50 miliónov za náhradu škody, 50 miliónov za spôsobenie „emocionálneho stresu a straty radosti zo života“, 50 miliónov zo ziskov zo Sobíka a 20 miliónov ako ďalšiu náhradu škody.

Netflix na tieto požiadavky nepristúpil a akékoľvek pochybenie odmieta. Jeho hovorcovia uviedli, že sa budú hájiť a budú obhajovať aj právo Gadda na vyrozprávanie jeho príbehu.

seriály, Sobík, Baby Reindeer, Netflix, stream platformy, žaloba
Profimedia

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.