Piatok 12.8.2022
sk
Darina
, Dárius, Dária
cz
Klára
, Clara

Skutočné mačky si zamilovali hru Stray s mačacou hlavnou postavou

Hra sa stala hitom nielen medzi ľudskými hráčmi.


Jednou z čerstvých noviniek herného priemyslu, ktorej je venovaná veľká pozornosť, je adventúra Stray (k dispozícii na PS4, PS5 a PC). To, čím titul najviac zaujal, je fakt, že hráš za mačku.

Hra sa stala obrovským hitom a hráči si pochvaľujú jedinečné prostredie, pekné audiovizuálne spracovanie a pútavý dej. Sociálne siete sú plné klipov z hry a ľudia si veľmi intenzívne vymieňajú svoje postrehy a skúsenosti.

Hit medzi hráčmi a ich mačkami

Ako sa ukázalo, hráči nie sú jediní, kto si Stray zamiloval. Hra si dokázala podmaniť aj ich mačacích kamarátov. Dalo sa to čakať. Ak si kúpiš hru o mačke, zrejme máš rád mačky. Ak máš rád mačky, existuje šanca, že aspoň jednu budeš mať doma. Ak máš doma mačku, je jasné, že nebude vedieť spustiť zrak z tých na obrazovke.

Stray skutočne funguje ako magnet na mačičky, čím sa nemôže pochváliť každá hra. Klipy mačiek zízajúcich na obrazovku sa stali pre hru na sociálnych sieťach neodmysliteľnou súčasťou. Niekedy to vyzerá, že je ich dokonca viac ako záberov priamo z hry.

@libra_vers_gemini

Just our former stray remembering what life used to be 😭 #stray #straygame @playstationaustralia @playstation #cat

♬ Glimpse of Us – Joji

Dlhé čakanie sa oplatilo

Stray je open-world adventúra, v ktorej sa hráč zhostí postavy mačky, usilujúcej sa o návrat ku svojej rodine. Zviera sa stratilo počas búrky a ocitlo sa v zabudnutom meste obývanom pestrou zmesou robotických bytostí. Hráč rieši hlavolamy, zbiera predmety, prekonáva prekážky a interaguje s postavami.

Zaujímavosťou je, že francúzske štúdio BlueTwelve na hre pracovalo už od roku 2015. Sedem rokov je v hernom priemysle hotová večnosť a väčšina titulov s takýmto dlhým a náročným vývojom končí neslávne. To, že Stray získalo pozitívne hodnotenia od hráčov a aj ich mačiek, sa dá preto považovať za veľmi príjemné prekvapenie.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť