Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Ženy sú z Venuše a muži z Marsu. Muži nikdy nepochopia ženy, nevedia čo chcú. Ale zamyslel sa niekto skutočne nad tým, či vedia ženy pochopiť mužov? Muži nie sú len zvieratká, ktoré jedia, vykonávajú potrebu a sexujú. Aké veci vlastne mužov trápia?

Sexuálne obťažovanie

Áno, aj muži sú obťažovaní, ale nehovorí sa o tom. Aj na nich sa na ulici píska a taktiež počúvajú narážky na ich sexi zadok, alebo ako by ich dotyčná stiahla niekam do tmavej uličky. Ani obťažovanie v práci nezaostáva a neostáva to len pri pohľadoch a rečiach o vymakanej hrudi a spovedi o tom, čo by na ňom kolegyňa spáchala. Na jednej strane možno poteší, na druhej strane je to seriózny problém. A tak keď sa ženy vedia oháňať právami, na chlapov sa zabúda. Preto ak sa ti chlap páči, daj to najavo inak a nerob zo seba lacnú, nadržanú a vulgárnu ženskú. Nauč sa ho chápať.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/horrible-bosses-UE5aJUP77ec3S)

Zabúdanie vecí

Žena si myslí, že muž na niečo zabudol, ale nie je to celkom tak. Mužský mozog pracuje inak ako ten ženský. Detaily pre ženu podstatné, jeho mozog skrátka neregistruje ako dôležitú vec a tak triedi a ukladá niečo oveľa urgentnejšie. Muži sú dobrí vo veľa veciach, majú prehľad v športe, autách, technike, či politike, no nepamätajú si aké šaty si mala na prvom rande. Otázka znie, či je práve takáto informácia ta podstatná vo vašom spoločnom živote a či budeš naňho nahnevaná za to, že nevenuje dostatok pozornosti detailom. Nauč sa ho chápať.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/mu%C5%BE-tv%C3%A1r-h%C4%BEada%C5%A5-odpor-apatick%C3%BD-272676/)

Ticho

To ticho, keď žena (+deti) odídu z domu. Ženy za deň povedia dvakrát viac slov ako muži. Stačí ti takýto argument? Zrejme preto, že mužom musia všetko opakovať. Muži nemajú potrebu nad všetkým lamentovať, analyzovať, či skúmať a je vážne úplne v poriadku, ak je chlap ticho. Ženská domýšľavosť ( rozumej predvídavosť) v tomto momente naberá na obrátkach a už prebiehajú katastrofické scenáre o milenke, o tom, že už ju nemiluje a podobné teórie. A pritom je len ticho. Inak, ticho že vraj lieči. Nauč sa ho chápať.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/modlitba-duchovn%C3%BD-l%C3%A1ska-mier-sv%C3%A4t%C3%BD-401401/)

Sex je liek

Muž by mal odchádzať z domu s plným bruchom a prázdnymi semenníkmi, tak bude vždy spokojný. Jedlo a hlavne sex znie ako perfektný liek na všetko. Pohádali ste sa? Sex. Rozbila si auto? Sex. Pokukáva po inej? Sex. Minula si viac ako si mala? Sex. Ak si to takto jednoducho predstavuješ, skús si predstaviť aj to, že tvoj muž prišiel o prácu a má mamu v nemocnici. Myslíš, že má práve chuť na sex? Aj muži prechádzajú ťažkými situáciami, sú pod tlakom, majú emocionálnu stránku, tak tvoju zdutú tvár vymeň niekedy za ospravedlnenie a nauč sa ho chápať.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/latina-latinawomen-women-3o6ZtlExls2GZQD5oQ)

Prvý krok

Žena ťa vonku nepozve, ale flirtovať bude jedna radosť. Možno ste si všimli, že ak zrazu niekto pridáva kopu fotiek a príspevkov, doslova vysiela kód – túžim po pozornosti a takmer vždy je za tým nový objav. Aj to je istá forma ženskej hry. No prvý krok musí stále spraviť chlap. Prvý sa ozvi, prvý pozvi von, prvý pobozkaj, prvý povedz, že ju ľúbiš, prvý sa ospravedlň a samozrejme si to riadne vyžehli. Je to nutné? Muži sú znechutení z tohto predstieraného nezáujmu, preto ak konečne niečo urobí prvá žena, je to len plus. Nauč sa ho chápať.

wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg)

Buď chlap!

Veľkí chlapci neplačú, nemajú emócie, žiadne problémy a keďže sú už veľkí chlapi a spoločnosť očakáva, že chlap má byť chlapom, je vždy silný a vyrovnaný tak hold, smola. Odovzdajte okamžite slzné kanáliky. Pritom aj chlap je len ľudská bytosť a slzy nie sú žiadnou hanbou. Aj chlap je občas frustrovaný zo života a aj keď to nedáva najavo ako žena, tiež potrebuje objať a cítiť, že pri sebe niekoho má. Nauč sa ho chápať.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/johnny-depp-cry-N5F5PIVu4RGpO)

Priamočiarosť

To, že muž málo rozpráva, sme si už ujasnili. Ale tento mužský mozoček takisto postráda šuflíček- náznaky. Ak mu nepovieš na rovinu, že chceš na Vianoce tie nádherné náušnice tak ich veru nedostaneš. Ani náznak toho, že si prosíš niečo, čo z 0 na 100ku dá za tri sekundy neskončí odparkovaným tátošom pred domom, ale zrejme len kúpou osobnej váhy. Treba sa vyjadrovať jasne a vecne. To nie muž ťa sklame, to tvoje očakávania. Nauč sa ho chápať.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Neanderthaler_Fund.png

Strata vlasov a libida

Jeden z obrovských mužských problémov. A to si ani nechceme predstaviť, čo to porobilo s chlapmi, ktorým nerastie poriadna brada, práve v čase najväčšieho boomu bradáčov. Jeden deň si mladý feši a na druhý, pán v stredných rokoch s poriadnymi kútmi, pivným bruškom, boľavým kĺbom a žiadnou erekciou. Muži nepoužívajú toľko kozmetiky, vlastne len minimum v porovnaní so ženami a neraz na to v starobe aj doplácajú, aj keď vrásky vedia byť aj sexi. Pre mužov je veľmi náročné, vyrovnať sa so starnutím. Sú frustrovaní z vlastného výzoru a hlavne výkonu. Čo už nie je len otázka veku, ale aj spôsobu života, vyťaženosti a stresu. Preto je toľko reklám v dnešnej dobe, po ktorých ,,šššš môžeme hneď! “ Neuťahuj si preto z neho a nauč sa ho chápať.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/doSbRsMhAewjS)

Titulná fotka: pixabay.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť