Skutočne nám hrozí tretia svetová vojna? Tvorcovia memes nešetria pesimizmom

Heslo dňa znie: „Ak už všetci umrieme, tak nech aspoň tie memes stoja za to!“

Zdroj: pxhere.com (úprava redakcie)

Asi neprejde deň, keď by sa neobjavila správa o ďalších násilnostiach na Blízkom východe. Irán vs. Izrael, šíti vs. sunniti, človek ľahko stratí prehľad. Tentoraz sa ale udialo niečo, čo znepokojilo celý svet a v mnohých vyvolalo strach z blížiacej sa tretej svetovej vojny.

V piatok dôsledkom amerického leteckého útoku neďaleko bagdadského letiska zahynul Kásem Solejmání, o čom informoval aj portál Foreign Policy. Solejmání bol veliteľom iránskych špeciálnych jednotiek Kuds, ktoré USA označujú za strojcov viacerých akcií namierených proti americkým cieľom – napríklad nedávneho útoku na americké veľvyslanectvo v Bagdade.

Gepostet von Siddharth Sharma am Samstag, 4. Januar 2020

Ako sa dalo čakať, Irán sa strate skúseného a obľúbeného veliteľa nijako nepotešil a islamská republika sľubuje bolestivú odplatu. Donald Trump myslí ešte o krok vopred a sľubuje dokonca odplatu odplaty! Iráncov varuje, že ak sa nejakým spôsobom budú snažiť Solejmáního pomstiť, nariadi útok na 52 iránskych cieľov.

Eskalácia napätia a veľké vyhrážky znepokojili celý svet a pesimisti už pomýšľajú na tretiu svetovú vojnu. Zdá sa, že medzi fanúšikmi memes prevláda rovnaký sentiment, pretože memes o tretej svetovej vojne sa okamžite zaradili medzi najpopulárnejšie témy na sociálnych sieťach. Humor sa opäť javí ako najlepšia obrana voči pochmúrnym správam zo sveta.

"😵 nechajte ma!"

Gepostet von EMEFKA am Samstag, 4. Januar 2020

Nemajú šancu!

Gepostet von EMEFKA am Samstag, 4. Januar 2020

Aké sú možnosti vývoja? Ako najviac pravdepodobná sa javí možnosť, že otvorená vojna nenastane? Možno Iránci budú ostreľovať americké ciele, zorganizujú bombový útok alebo atentát. Američania na to odpovedia obmedzeným leteckým útokom, ako keď si chlapci merajú, ktorý z nich má dlhší.

Iránski generáli asi netúžia čeliť krajine, ktorá má bezkonkurenčne najväčší vojenský rozpočet a viac bojových lietadiel ako celý zvyšok sveta dohromady. Američanom sa zrejme tiež nechce naháňať nepriateľa v púšti a v horách na druhom konci sveta (majú s tým už dosť veľa únavných skúseností).

Ak by aj nastal vojnový stav a USA by vtrhli do Iránu, je len ťažké si predstaviť, ako by situácia mohla prerásť do tretej svetovej vojny. Irán nemá žiadne spojenecké štáty, ktoré by sa na jeho stranu postavili a môže sa spoľahnúť len na podporu šítských milícií ako napríklad Hizballáh. Zrejme ani spojenci USA sa nechcú nechať zatiahnuť do ďalšieho dobrodružstva.

Ľudia konečne dospeli do takého štádia, že si vo všeobecnosti uvedomujú, že vojna je zlá vec a odmietajú ju. Ak sa veci vyvinú správnym smerom, tretia svetová zatiaľ zostane exkluzívne vo svete memes a fikcie.

View this post on Instagram

first wave of ww3 memes

A post shared by WW3 Memes (@realww3.memes) on

“hmm”

Gepostet von Bardock Obama am Samstag, 4. Januar 2020

Gepostet von Bryan Holt am Samstag, 4. Januar 2020

~Myagooshki

Gepostet von Freedumb and Demockrazy am Freitag, 3. Januar 2020

Gepostet von Ammar Khan am Freitag, 3. Januar 2020

~Myagooshki

Gepostet von Freedumb and Demockrazy am Samstag, 4. Januar 2020

WE DID IT

Gepostet von Bardock Obama am Freitag, 3. Januar 2020

Zdroj: foreignpolicy.com

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
32
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
7 najväčších problémov, s ktorými bojujú sebavedomé dievčatá

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME