Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 22.5.2024
sk
Júlia
, Juliana
cz
Emil

Skutočné príbehy, z ktorých mrazí. Petra užívala so synom drogy, Rado sa pred dieťaťom váľal opitý na zemi

Návykové látky alebo hazard dokázali zničiť státisíce životov.


Takmer každý deň stretávame na uliciach ľudí bez domova. V niektorých prípadoch za to môže nešťastná náhoda, no v drvivej väčšine najmä návykové látky alebo hazard. Práve preto sa už na základných školách konajú rôzne výchovné koncerty a besedy, aby boli deti dostatočne skoro varované pred spomenutými nástrahami.

Žiaľ, stále sa nájdu takí, ktorých zvedavosť a túžba po zakázanom je väčšia než zdravý rozum. Ani sa nenazdajú a zrazu sú z nich „závisláci“. Práve preto sme sa aj my rozhodli urobiť menšiu osvetu a priblížiť ti dva príbehy ľudí, ktorí sa snažia bojovať so svojimi démonmi. Jedným z nich sú drogy, tým druhým alkohol.

Od zvedavosti k závislosti a prostitúcii

Petra spočiatku žila normálny život, až kým nespoznala svojho vtedajšieho priateľa. Raz mu vo veciach našla drogy a namiesto pohoršenia to v nej vzbudilo zvedavosť. Dokonca sa rozhodla, že ich chce sama skúsiť. Niekde tam začína príbeh Češky, ktorá sa rozhodla prehovoriť o svojom nie príliš ružovom živote. Dôvod? Chce, aby iní ľudia neurobili chyby, aké spravila ona.

V čase rozhovoru sa jej darilo byť bez drog dlhší čas. Petra tiež priznala, že má viacero detí, dokonca aj vnúča. To ale nestretáva, lebo jej dcéra s ňou nechce udržiavať pravidelný kontakt. Zrejme sa bojí, že by naň mala jej stará mama negatívny vplyv.

Medzi najhoršie zážitky však patrí ten, keď sa pozerala na vlastného syna zmietajúceho sa v toxickej psychóze. Vraj sa najskôr obaja spolu zdrogovali a potom jej už bolo všetko jedno. Po tomto zážitku sa rozhodla vzdať drog, hoci priznala, že to nebude jednoduché. Viac z jej odstrašujúceho životného príbehu si pozri vo videu.

Depresie „liečil“ alkoholom

Nemenej dych berúci a zarážajúci príbeh vyrozprával Rado. Bol obyčajný chalan z obyčajnej rodiny, ktorý si v dospelom veku zamiloval pivo. Bolo to obdobie, keď fráza „idem na jedno“ znamenala, že si skutočne dal len jedno pivo. Viac popíjať začal až na týždňovkách spolu so svojimi kamarátmi. Veď predstava oroseného moku spôsobuje zimomriavky na tele mnohým Slovákom.

Pív bolo stále viac a viac, navyše sa utápal v depresiách, že bol ďaleko od svojho domova. A keď sa doň vrátil, ani sa poriadne nestihol zorientovať a už smeroval naspäť. Následne sa mu do života postavil aj tvrdý alkohol. Neraz sa stalo, že ho vlastné dieťa videlo váľať sa opitého na zemi.

Odporúčame prečítať:

Na turistiku do Tatier v sandáloch na podpätku? Okoloidúci v horách zažili šok

Až raz prišiel deň, keď sa rozhodol ísť si radšej zabehať. Jeho život sa postupne menil k lepšiemu, až sa dostal do bodu, že alkohol vo svojom živote nepotreboval vôbec. Stal sa z neho úplne iný človek, navyše ochotne radí iným, aby sa zbavili závislosti od alkoholu. Jeho príbeh je však omnoho komplikovanejší, preto ti odporúčame pozrieť priložený „mini dokument“.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.