Skutočné príbehy zo zákulisia obľúbených filmov, ktorým nebudeš chcieť veriť

Drogy, zvratky, ťaháky a mnoho iného…

Zdroj: 20th Century Fox / moviestillsdb.com

Pri natáčaní filmov nejde vždy všetko podľa plánu a v zákulisí sa často odohrávajú veci, ktorým by bežný divák len ťažko uveril. Do tejto kategórie spadajú aj nasledujúce príhody, a verte či nie, všetky sú pravdivé.

Nadrogovaní herci z Titanicu

Počas posledného dňa natáčania si štáb aj herci z filmu Titanic pochutnali na dusenom mäse okorenenom špeciálnou prísadou. Fencyklidín, inak známy aj ako PCP či anjelsky prášok, je halucinogénna droga, ktorej účinok trvá zhruba hodinu až dve.

Posádka potopenej lode to však neznášala veľmi dobre, a tak ich dodávkami okamžite previezli do nemocnice. Najdivnejšie na celej situácii je to, že páchateľa, ktorý im drogu podstrčil, nikdy nenašli.

20th Century Fox / moviestillsdb.com

Harry Potter a príliš chutné jedlo

Ak by ste sa opýtali Toma Feltona, čo bolo na natáčaní týchto mágiou nabitých filmov to najlepšie, určite by vám odpovedal jedným slovom. Jedlo. Jedlo bolo také skvelé, až ho Tom začal pašovať v obrovských vreckách rokfortskej rovnošaty a jeho príklad začali nasledovať aj mnohí ostatní.

Toto nedovolené obžerstvo bolo dôvodom, prečo sa po treťom filme vrecká na uniformách radšej zašili.

Warner Bros. / moviestillsdb.com

Texaský masaker motorovou pílou a množstvo zvratkov

Pri Texaskom masakri sa zdvihne žalúdok hádam každému, kto ho pozerá. Rovnako nepríjemné však bolo aj posledné natáčanie, ktoré trvalo približne 26 hodín. Scény si vyžadovali veľmi ostré svetlo a pod ním sa kosti, použité ako rekvizity, začali škvariť.

Bol to neskutočný smrad a zakaždým, keď padlo slovo „strih“, sa všetci rozutekali k oknám a zvracali. Bolo to také neúnosné, až zavolali doktora, aby im predpísal niečo na upokojenie žalúdkov.

New Line Cinema / moviestillsdb.com

2001: Vesmírna odysea a zničené rekvizity

Režisér Stanley Kubrick považoval túto sci-fi snímku za svoje veľdielo, takže mu prišlo celkom normálne to, čo po natáčaní urobil. Ostatným to však až také normálne neprišlo. Stanley zničil všetky rekvizity, ktoré boli pri filmovaní použité, no ešte bizarnejší ako samotný akt bol jeho motív.

Režisér si totiž neželal, aby tieto predmety boli v budúcnosti použité na nejaký menej podstatný vedecko-fantastický film.

MGM / moviestillsdb.com

Revenant celkom bez signálu

Režisér Alejandro Iñárritu je nechválne známy svojou prísnosťou, no na natáčaní Revenanta ju posunul na celkom iný level. Nielenže sa dožadoval natáčania výhradne pri reálnom svetle, dokonca svojich hercov vydal napospas treskúcej zime v kanadskej Alberte (teploty sa tam pohybujú niekde pri -30 stupňoch Celzia).

To so sebou prinieslo množstvo iných komplikácií. Jednou z najväčších bol absolútne nulový signál, takže zakaždým, keď si chceli medzi sebou odovzdať informáciu, nasadli na skúter a išli to vybaviť radšej osobne.

Twentieth Century Fox Film Corporation / moviestillsdb.com

Interstellar a kukuričné polia

Aj napriek tomu, že dnes má kinematografický priemysel vďaka technike neobmedzené možnosti, nie všetci sa ich rozhodnú využiť. Niektorí si radšej vysadia tri kilometre štvorcové kukurice, len aby sa vyhli poliam vygenerovaným počítačom.

Presne toto je prípad filmu Interstellar. „Chceli sme navodiť atmosféru toho, že kukuričné pole rastie niekde, kde rozhodne nemá byť. A to sa nám podarilo v Calgary, kde toho všeobecne veľa nerastie, keďže vietor z hôr skántri všetku úrodu,“ hovorí režisér Christoper Nolan.

Warner Bros. Pictures / moviestillsdb.com

3:15 zomrieš a mŕtve telo

Nebudeme si klamať – keby niekto z nás reálne natáčal horor a zrazu by na pľac vtrhla polícia s tým, že neďaleko našli mŕtve telo, asi by sme sa pokakali. Presne to sa však stalo pri tvorbe remaku tohto filmu z roku 2005. Uprostred natáčania prišli muži zákona a povedali, že neďaleké jazero vyplavilo na breh mŕtve telo.

MGM / moviestillsdb.com

Pán prsteňov a ťaháky

Počas natáčania filmu Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa sa scenár často vyvíjal a menil. Na jednu stranu z toho vznikol brilantný film, na stranu druhú to však nebolo jednoduché pre hercov. Napríklad Sean Bean mal veľké problémy so zapamätaním si svojich replík, zato mu však rozhodne nechýbala kreativita.

A chlapec sa celkom slušne vynašiel. „Sean to zvládol naozaj bravúrne,“ hovorí režisér Peter Jackson. „Keď sa pozorne pozriete na túto scénu, uvidíte, že miestami skláňa hlavu dolu, akoby pod návalom emócií z múk v Mordore. V skutočnosti však číta text prilepený na kolene lepiacou páskou.“

Nešťastný Brad Pitt a Interview s upírom

Ak ste pri sledovaní Interview s upírom mali z Brada pocit, že tam vlastne ani nechce byť, vôbec ste neboli ďaleko od pravdy. „Šesť mesiacov v totálnej tme. Kontaktné šošovky. Mejkap. A ešte som aj hral toho zlého. Jedného dňa ma to proste zlomilo,“ hovorí Brad.

Zavolal teda producentovi, povedal mu, čo má na srdiečku, a opýtal sa: „Koľko by stálo, keby som odišiel?“ A on pokojne, s chladnou hlavou odpovedal: „Štyridsať miliónov dolárov.“

Warner Bros. Pictures / moviestillsdb.com
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
40
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 silných ilustrácií, ktoré bez slov kritizujú negatívne javy súčasného sveta (2. časť)

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME