Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Populárny americký blockbuster Jurský park (a jeho pokračovania) od Stevena Spielberga iste dobre poznáš. Miliardár John Hammond (Richard Attenborough) v ňom vytvorí zábavný park plný dinosaurov. Tých sa skupine vedcov podarí oživiť zo zachovanej DNA.

Možno si sa tiež zamyslel, či by bolo podobným spôsobom možné dinosaurov „opäť oživiť“ aj v skutočnosti. Ako píše aj portál 9GAG, Max Hodak, ktorý spolu s Elonom Muskom založil firmu Neuralink, tvrdí, že by to rozhodne možné bolo!

moviestillsdb.com/Universal Pictures

Jurský park môžeme vytvoriť

„Ak by sme chceli, mohli by sme postaviť vlastný Jurský park,“ napísal Hodak na Twitteri. „Geneticky by nešlo o autentických dinosaurov, ale možno po 15 rokoch šľachtenia a výskumu by vznikli úplne nové druhy.“ Uviedol, že niečo také by bolo možné zrealizovať už za pomoci dnešných technológií.

A podľa neho by to rozhodne stálo za skúšku. Na Twitteri dokonca napísal, že dinosaury by mohli pomôcť zvýšiť biodiverzitu na planéte. „Ale prečo sa zastaviť pri tom? Prečo neskúsime vytvoriť úplne novú diverzitu?“ pýtal sa Hodak. Jeho príspevky sa stretli so zmiešanými reakciami.

Niektorí sa pre nápad nadchli, ale viacero používateľov Hodakovi napísalo, že jeho nápad je síce uskutočniteľný, ale nebezpečný. „Existuje viacero filmov, ktoré nám ukazujú, že je to zlý nápad,“ uviedol istý Peter. Ďalší používateľ napísal: „Máš pravdu v tom, že by to bolo možné. Ale nemyslím si, že by sme to mali robiť len preto, lebo môžeme. Mali by sme na to mať naozaj silný dôvod.“ Tak uvidíme, či sa niekedy v budúcnosti dinosaurov pobehujúcich v parku naozaj dočkáme…

moviestillsdb.com/Universal Pictures

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť