Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Populárny americký blockbuster Jurský park (a jeho pokračovania) od Stevena Spielberga iste dobre poznáš. Miliardár John Hammond (Richard Attenborough) v ňom vytvorí zábavný park plný dinosaurov. Tých sa skupine vedcov podarí oživiť zo zachovanej DNA.

Možno si sa tiež zamyslel, či by bolo podobným spôsobom možné dinosaurov „opäť oživiť“ aj v skutočnosti. Ako píše aj portál 9GAG, Max Hodak, ktorý spolu s Elonom Muskom založil firmu Neuralink, tvrdí, že by to rozhodne možné bolo!

moviestillsdb.com/Universal Pictures

Jurský park môžeme vytvoriť

„Ak by sme chceli, mohli by sme postaviť vlastný Jurský park,“ napísal Hodak na Twitteri. „Geneticky by nešlo o autentických dinosaurov, ale možno po 15 rokoch šľachtenia a výskumu by vznikli úplne nové druhy.“ Uviedol, že niečo také by bolo možné zrealizovať už za pomoci dnešných technológií.

A podľa neho by to rozhodne stálo za skúšku. Na Twitteri dokonca napísal, že dinosaury by mohli pomôcť zvýšiť biodiverzitu na planéte. „Ale prečo sa zastaviť pri tom? Prečo neskúsime vytvoriť úplne novú diverzitu?“ pýtal sa Hodak. Jeho príspevky sa stretli so zmiešanými reakciami.

Niektorí sa pre nápad nadchli, ale viacero používateľov Hodakovi napísalo, že jeho nápad je síce uskutočniteľný, ale nebezpečný. „Existuje viacero filmov, ktoré nám ukazujú, že je to zlý nápad,“ uviedol istý Peter. Ďalší používateľ napísal: „Máš pravdu v tom, že by to bolo možné. Ale nemyslím si, že by sme to mali robiť len preto, lebo môžeme. Mali by sme na to mať naozaj silný dôvod.“ Tak uvidíme, či sa niekedy v budúcnosti dinosaurov pobehujúcich v parku naozaj dočkáme…

moviestillsdb.com/Universal Pictures

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.