Skvelý nápad či hlúposť? Univerzita ponúka zvláštny priestor pre opitých a zhúlených študentov.

Vieš si to predstaviť na svojej škole?

Je známym faktom, že študenti na vysokých školách dokážu vynaložiť obrovské úsilie, ktorého jediným cieľom je, na totálku sa ožrať. Na fľašku sa vždy nájdu peniaze, aj keby ani na jedlo nebolo. Niektorí experti si preto z celého vysokoškolského štúdia odnesú ako jediné spomienky na vstávanie s boľavou hlavou.

Každý, kto zažil poriadnu párty potvrdí, že mať pri sebe dobrého anjela, ktorý ťa postráži v momentoch, keď sa ti točí celý svet, môže byť na nezaplatenie! Kanadská University of Calgary preto od januára prevádzkuje takzvaný Post-Alcohol Support Space (postalkoholový podporný priestor), ktorého cieľom je postarať sa o všetkých študentov, neschopných odhadnúť svoje pijanské zručnosti.

https://gifer.com/en/2j3U

PASS je otvorený v noci každý štvrtok (tam považovaný za najobľúbenejší čas na párty) a počas výnimočných podujatí. Inokedy môžu študenti pokojne zomrieť na otravu alkoholom. Na mieste sa nachádza zdravotná sestra a dobrovoľníci.

Po vyhodnotení stavu personálom sa návštevník rozhodne, či chce odísť, byť prevezený do nemocnice, prespať tam alebo počkať na príchod zodpovedného dospelého. Zariadenie je diskrétne a o jeho využití nie sú informovaní vyučujúci a ani rodičia študenta.

https://imgur.com/gallery/h0AUQ

Tak aspoň znie oficiálna verzia!

V Kanade bude nasledujúci mesiac zlegalizované rekreačné užívanie marihuany na celoštátnej úrovni. To bol dôvod, prečo univerzita označila huličov za druhú skupinu, ktorá bude môcť PASS využívať. Priestor je teda otvorený pre tých, čo sú pod vplyvom alkoholu, marihuany a pre odvážnych a nemúdrych, ktorí sa rozhodli kombinovať obe tieto látky súčasne.

https://www.redbubble.com/people/estudio3e/works/26208345-red-canadian-flag-with-marijuana-leaf?p=poster

University of Calgary si zrejme zrátala, že je finančne výhodnejšie (a ľudskejšie) postarať sa o študentov, ako by ich mala nechať voľne pobehovať a vystrájať. Bolo by predsa nezodpovedné nechať svojich zverencov účastniť sa nahých rytierskych súbojov na horiacich bicykloch!

https://www.reddit.com/r/WTF/comments/46xjop/nude_fire_bike_jousting/

Na jednej strane to môže vyzerať tak, že univerzita týmto krokom zneužívanie alkoholu a marihuany svojim spôsobom podporuje a normalizuje. Na strane druhej sa dá hovoriť o realistickom prístupe – študenti si z pravidiel zväčša málokedy robia ťažkú hlavu a zakazovať im niečo, čo by aj tak robili, pôsobí márne. Je stále lepšie mať ich pod dohľadom, ako ich zbierať zo zeme nasledujúci deň…

http://arbroath.blogspot.com/2016_09_23_archive.html

Zdroj: hightimes.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
7
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vtipné memes o čokoláde, ktoré dokonalo vystihujú tvoj život

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME