Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Skyrim oslávi svojich 10 rokov novou edíciou

Už znova vydávajú Skyrim! Tentoraz ako Skyrim Anniversary Edition.


Zasa je tu Skyrim! Neustále reedície a porty na nové platformy piateho dielu The Elder Scrolls sa medzi hráčmi stali obľúbeným zdrojom humoru. Našli by sme vôbec za uplynulé desaťročie rok, počas ktorého sa Skyrim nedočkal žiadneho nového vydania? Dnes si Skyrim môžeme zahrať asi už aj na mikrovlnke.

Dňa 11. novembra uplynie presne desať rokov od prvého vydania Skyrimu. Niektorí si možno ešte spomenú na krásny dátum 11/11/11, ktorý sme mali možnosť vidieť v traileroch a ďalších reklamných materiáloch. Bethesda sa rozhodla narodky svojho zrejme najúspešnejšieho titulu poriadne osláviť, a preto prichádza (nielen) výročná edícia Skyrim Anniversary Edition.

Bethesda

Aké novinky pribudnú?

Skyrim Anniversary Edition bude dostupný ako samostatný produkt, alebo ako upgrade pre existujúce kópie Skyrim: Special Edition (v podstate ako platené DLC). Zároveň platí, že ak napríklad na Steame vlastníš Special Edition, hra sa ti automaticky updatne na Anniversary Edition. Avšak, pozor! Týmto spôsobom nezískaš všetok nový obsah, ktorý reedícia ponúka.

Podstatnú časť Anniversary Edition totiž predstavujú tzv. creations. Ide o balíky obsahu, ktoré vytvorila buď priamo Bethesda, alebo ide o používateľský mód, ktorý získal „oficiálne požehnanie“. Anniversary Edition obsahuje celkovo 74 creations, súčasní majitelia Special Edition dostanú zadarmo len štyri. Môžu sa však tešiť na next-gen technologické vylepšenia v oblasti grafiky.

Bethesda

Creations môžu obsahovať nové zbrane, postavy, questy či funkcie. Tak napríklad jedna z creations, ktorá bude dostupná zadarmo, je možnosť rybolovu. Dlhoroční fanúšikovia série The Elder Scrolls určite ocenia väčšie creations Ghosts of the Tribunal a The Cause, ktoré odkazujú na tretí a štvrtý diel série. Tí, ktorí majú svoj Skyrim plný módov (asi väčšina hráčov?), sa musia pripraviť na to, že update im môže pokaziť kompatibilitu s existujúcimi módmi.

Kultúrny program

Desiate výročie Skyrimu si Bethesda nepripomenie len vydaním Anniversary Edition. Pripravuje rôzne ďalšie podujatia a zaujímavý obsah, ktorý ocení každý fanúšik. Tak napríklad na webe si môžeme prečítať články zo zákulisia vzniku hry, trebárs o tom, ako bola vytvorená reč drakov.

Skutočnú lahôdku predstavuje koncert, počas ktorého si pripomenieme fenomenálnu hudbu Skyrimu. V londýnskom divadle Alexandra Palace Theatre vystúpi orchester The London Symphony Orchestra a skupina London Voices a predvedú nám ikonické zvuky obľúbeného soundtracku. Koncert bude možné 11.11. naživo sledovať na Youtube a Twitchi.

Toto video v stručnosti predstavuje niekoľko noviniek z výročnej edície Skyrimu:


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.