Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Slafkovský patrí podľa experta medzi troch nedotknuteľných hráčov v Montreale Canadiens

Ďalší expert ho považuje za najzaujímavejšieho hráča Habs v tréningovom kempe.


Zámorský expert Trege Wilson z portálu The Hockey Writers považuje slovenského hokejistu Juraja Slafkovského za jedného z troch nedotknuteľných hráčov v organizácii Montreal Canadiens zo zámorskej NHL.

Podľa Coreyho Pronmana z magazínu The Athletic bude 18-ročný Košičan a čerstvá draftová jednotka najzaujímavejší mladý hráč v tréningovom kempe Habs. Ešte predtým sa s krajanom Šimonom Nemcom predstaví na Turnaji nádejí v americkom Buffale.

Montreal si podľa Wilsona nemôže dovoliť prísť o Slafkovského. „V nasledujúcich rokoch bude jeden z najlepších hráčov v tíme. Má špičkovú prácu s pukom a vždy dokáže vytvoriť šance pre seba alebo spoluhráčov. Vie, ako využiť svoju postavu a odstaviť súpera od puku alebo mu zabrániť v jeho získaní. V minulej sezóne víťazil všade, kam prišiel. Niektorí pochybovali o tom, či má byť draftová jednotka. Montrealu sa však páči jeho prístup a dobre mu zapadá do koncepcie. Vidia v ňom výborného silového útočníka, ktorý vytvorí na ľade priestor spoluhráčom a môže byť tvorca hry aj strelec,“ myslí si expert.

TASR

„Slafkovský tiež môže pomôcť Montrealu zlepšiť jeho hrozné presilové hry. Spolu s Nickom Suzukim a Colom Caufieldom môžu vytvoriť jeden z najlepších útokov v NHL. Samozrejme, nebude to hneď, ale keď si Slafkovský zvykne na profiligu a užšie klzisko, Montreal môže očakávať niečo výnimočné,“ dodal Wilson k bronzovému medailistovi zo ZOH 2022 v Pekingu. Podľa Pronmana ho treba v hlavnom kempe Canadiens pozorne sledovať, keďže sa o ňom ako o draftovej jednotke veľa hovorí.

„Veľa ľudí ho bude v kempe sledovať. Na základe jeho výkonov v Turku v minulej sezóne by som nepovedal, že odohrá v NHL celý ročník 2022/2023. Práve preto však bude zaujímavé sledovať, ako mu to v kempe pôjde. Myslím si, že sa počas väčšej časti najbližšej sezóny udrží v NHL, lebo je tak talentovaný. Uvidíme, ako to dopadne,“ napísal Pronman o úradujúcom Hokejistovi roka na Slovensku.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť