Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 8.2.2023
sk
Zoja
cz
Milada
Zdroj: ©Shutterstock

Sláva ich zviedla na zlé chodníčky. 5 hudobníkov, ktorí majú na rukách krv iných ľudí

Mrazivé kapitoly z histórie svetovej hudby.

Mali talent, často vypredávali štadióny a tešili sa obdivu zo strany fanúšikov. Mnohí z muzikantov však prepadli drogám a deštruktívnemu spôsobu života. A niektorí z nich majú na svedomí aj ľudské životy.

V tomto článku sme si pre teba pripravili päticu hudobníkov, ktorí počas svojho života vraždili. Niektorí tak urobili nechtiac, iní konali chladnokrvne a premyslene.

1. Charles Manson

Je pravdou, že Charles Manson je dnes vnímaný hlavne ako šialený sektár, ktorý svojim stúpencom prikázal zavraždiť niekoľko nevinných ľudí (medzi nimi aj tehotnú herečku Sharon Tate). Okrem toho je ale všeobecne známe, že ešte predtým sa snažil preraziť ako hudobník (na gitare sa naučil hrať vo väzení, kde sedel za krádeže).

Poznal sa napríklad s členmi skupiny The Beach Boys. Mansonov song Cease to Exist sa navyše pre The Beach Boys stal základom pre ich pieseň Never Learn Not to Love z albumu 20/20. Rôzni hudobní fanúšikovia aj odborníci tvrdia, že Manson rozhodne nebol bez talentu, a niekoľko jeho piesní sa neskôr dočkalo aj oficiálneho uvedenia.

Charles Manson bol za vyššie spomenuté vraždy odsúdený na trest smrti, keď bol však najvyšší trest v Kalifornii zrušený, trest mu bol zmenený na doživotie. Zomrel vo väzení 19. novembra 2017 vo veku 83 rokov.

2. Keith Moon

Keith Moon bol bubeníkom legendárnej rockovej kapely The Who a bol známy svojím podivným a excentrickým správaním a často nevyspytateľnou povahou. Na svojom konte mal mnoho škandálov, medzi ktorými jednoznačne vytŕča nechcené usmrtenie Moonovho šoféra. K tomu došlo 4. januára 1970. Moon si spolu s manželkou Kim a šoférom Neilom Bolandom zašiel do podniku Red Lion Pub.

V ten večer sa tam však nachádzala aj skupina skinheadov, ktorí Moona ako bohatú rockovú superstar nenávideli. Po menšej roztržke tak Moon a jeho priatelia podnik opustili, lenže cestu im zatarasil nahnevaný dav, ktorý sa zoskupil okolo ich auta.

Mohlo by ťa zaujímať:

8 tipov na darčeky pre ženy, vďaka ktorým budeš ten najlepší Ježiško

Boland vystúpil a snažil sa ľudí rozohnať. V tej chvíli však Moon, ktorý bol opitý, dupol na plyn a prešiel autom skrz dav. Až na konci ulice si uvedomil, že Bolandovi prešiel priamo po hlave. Smrť bola vyhodnotená ako nehoda a Moon bol zbavený obvinení. Do konca života si však Bolandovu smrť vyčítal. Keith Moon zomrel 7. septembra 1978 ako 32-ročný.

3. Jim Gordon

Americký muzikant a textár Jim Gordon patril k populárnym bubeníkom hlavne na konci 60. a na začiatku 70. rokov. Spolupracoval napríklad s kapelou Derek and the Dominos. Vo svojom odbore patril k špičke a hral aj po boku takých hviezd, ako Eric Clapton, Joe Cocker, John Lennon či B. B. King.

Po celý svoj život ho však trápili psychické problémy, čo vyvrcholilo tým, že v roku 1983 utrpel psychotickú epizódu, pri ktorej začal počuť hlasy. Tie mu prikazovali, aby sa vyhladoval na smrť. Medzi týmito hlasmi bol aj hlas Gordonovej matky.

Lekári ho však chybne diagnostikovali, čo sa ukázalo byť fatálnym. 3. júna 1983 Gordon zavraždil svoju 72-ročnú matku. Niekoľkokrát ju udrel kladivom do hlavy a následne ju dobodal nožom. Tvrdil, že hlasy v jeho hlave mu prikázali, aby matku zabil.

Po zatknutí mu bola diagnostikovaná schizofrénia. Súd Gordona odsúdil na 16 rokov až doživotie vo väzení. Jim Gordon si stále odpykáva trest. Niekoľkokrát sa snažil dostať von na podmienku, vždy sa však dočkal zamietnutia.

4. Sid Vicious

Anglický basák a spevák Sid Vicious dosiahol celosvetovú slávu ako člen kultovej punk rockovej kapely Sex Pistols. Sid celý svoj život bojoval so závislosťou od heroínu, ale aj iných drog. Jeho priateľka Nancy Spungen bola bývalá prostitútka a so Sidom ju spájala závislosť od drog.

Mohlo by ťa zaujímať:

8 tipov na darčeky pre mužov, vďaka ktorým budeš ten najlepší Ježiško

Keď sa kapela Sex Pistols rozpadla, so Sidom to začalo ísť rýchlo z kopca. S Nancy sa presťahovali do New Yorku, ale heroín ich vzťah ničil. Sid navyše už ani nedokázal poriadne hrať a tých pár vystúpení, ktoré mal, skončilo fiaskom. Sidovi a Nancy dochádzali peniaze a nebola medzi nimi núdza o násilie.

12. októbra 1978 polícia našla v apartmáne hotela Chelsea mŕtvu Nancy. Mala bodnú ranu na bruchu a zdalo sa, že vykrvácala. Sid poskytol rôzne verzie toho, čo sa stalo. Tvrdil, že Nancy v hádke bodol, ale nechcel ju zabiť. Polícia Sida zatkla, ten sa však procesu nedožil. 2. februára 1979 sa vo veku 21 rokov predávkoval.

5. Varg Vikernes

Nórsky muzikant Varg Vikernes patrí k zakladajúcim členom hudobného black metalového projektu Burzum a svojou aktivitou spadá do neslávne známeho obdobia nórskej black metalovej scény konca 80. a začiatku 90. rokov.

Vtedy sa totiž členovia tejto scény rozhodli vyhraniť voči konvenciám až príliš radikálne. Mnohí z muzikantov sympatizovali so satanizmom, nacizmom a podpaľovali kresťanské kostoly. Varg Vikernes k tejto skupine tiež patril a v roku 1993 zabil svojho kolegu Øysteina Aarsetha zo skupiny Mayhem, ktorý bol známy pod prezývkou Euronymous.

Medzi Euronymousom a Vikernesom už dlhšie vládla vzájomná nevraživosť. 10. augusta 1993 Vikernes Euronymousa dobodal na smrť v jeho byte v Osle. Špekulovalo sa, že motívom bol súboj o moc na black metalovej scéne či finančné problémy (Euronymous údajne Vikernesovi dlhoval veľké peniaze za jeho nahrávky). Samotný Vikernes tvrdil, že Euronymousa zabil v sebaobrane.

Súd ho odsúdil na 21 rokov za mrežami. V roku 2009 bol na podmienku prepustený. Momentálne žije vo Francúzsku a stále sa venuje hudbe.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť