Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

Píše sa 21. storočie a potreba hnať sa ozlomkrky do manželstva u mladých ľudí čoraz väčšmi absentuje. Kedysi to bolo inak. Svadba bola prioritou číslo jedna, potom deti, a ľudia, čo to všetko do určitého veku nestihli, spadli do priepasti spoločenských vyvrheľov. No dnes? Dnes si môže robiť, kto chce, čo chce, a okrem tety, čo má potrebu rýpať na každej rodinnej oslave, je to každému fuk. 

Chceš žiť s frajerom pod jednou strechou, ale na svadbu nemáte peniaze? No a čo. Žijete. Chceš ostať single do konca života a voľný čas obetovať záchrane ohrozených druhov tropických žiab? Nech sa páči. Dnes sa už hodnota človeka neodvíja od toho, ako rýchlo sa mu podarilo splašiť schopnú polovičku a tvoj milostný život je vec čisto súkromná. Teda za predpokladu, že nežiješ v Dánsku. 

Shutterstock

Kelly, ktorá na TikToku vystupuje ako @kellylouisekilljoy, sa v nedávnom videu na sociálnej sieti podelila o bizarnú tradíciu, z ktorej nezadaní ľudia neskáču práve meter dvadsať od radosti. V Dánsku je totiž zvykom dať na 25. narodeniny človeku vyžrať, že si ešte nikoho nenarazil. A rozhodne to nie je nič príjemné.

Nezadaní ľudia verzus kýbeľ plný škorice

Škorica. Táto svojská tradícia zahrňuje kvantum škorice. Ako hovorí Kelly vo virálnom videu, ktoré má momentálne už viac ako 4 milióny zhliadnutí, na 25. narodeniny sa majú slobodní ľudia fakt na čo tešiť. Kamaráti ich totiž priviažu k najbližšiemu stĺpu, oblejú ich vodou, a potom na nich nasypú kvantum (naozaj že KVANTUM) škorice. 

@kellylouisekilljoy

Have you ever encountered spicy streets in Denmark? 🌶🇩🇰 #denmark #danish #birthdaytradition

♬ original sound – Kelly Louise Killjoy

„Táto tradícia vznikla z inej, staršej. Presne to isté robíme totiž aj na 30. narodeniny, ak človek stále nemá manžela alebo manželku, ale s čiernym korením,“ vysvetľuje Kelly. Ťažko povedať, čo z toho je horšie. To už necháme na posúdenie tebe. Ale teraz už aspoň vieš, že ak v uliciach Dánska narazíš na hnedé fľaky pri stĺpoch, pár hodín dozadu sa tam udial takýto masaker.

Zdroj: kellylouisekilljoy / TikTok


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť