Štvrtok 27.1.2022
sk
Bohuš
cz
Ingrid

Nie je to prvý prípad, čo si niekto objednal svoju veľkosť oblečenia, ktorú nosí bežne a nesedela mu. Občas sa to stane každému, keďže rôzni výrobcovia mávajú rozdielne veľkosti. Nestáva sa však, že si niečo objednáš, no je to až príliš vzdialené od reality.

Mnohí ľudia už zažili frustráciu z toho, že im prišla vec, ktorá mala byť v ich veľkosti, no v prvej chvíli si mysleli, že sa predajca pomýlil. Podobný zážitok mala aj 21-ročná Julia, ktorá sa so svojím novým úlovkom podelila na TwitteriObjednala si šaty od predajcu oblečenia PrettyLittleThing vo veľkosti osem (európska 36), ktorú nosí aj bežne.

To, čo jej prišlo, ju však poriadne prekvapilo. Podľa fotiek sa nedá povedať, že by jej postave niečo chýbalo, no aj napriek tomu sa do šiat nevošla. Ako sama demonštrovala na fotkách, šaty sa jej vošli akurát tak na jej nohu. Rozhorčene opisuje svoj zážitok na Twitteri: „Ako očakávate, že svoje telo vopchám do tejto veľkosti osem? To je snáď vtip. Vojde sa mi do toho akurát tak moja ľavá noha.‘‘

Predajca na svojej stránke neupozorňuje svojich zákazníkov na to, že by mali byť veľkosti šiat rozdielne. Dokonca uvádza, že na modelke je veľkosť šesť, čo je v európskej tabuľke veľkostí veľkosť XS. Julia si objednávala veľkosť 8, čo malo byť naše S. Zrejme aj samotné slečny, ktoré nosia túto veľkosť, uznajú, že by ich to prekvapilo rovnako.

PrettyLittleThings (https://www.prettylittlething.com/black-mesh-ruched-bodycon-dress.html#)

Samozrejme, že príspevok na seba nenechal dlho čakať a našli sa pod ním rôzne reakcie. Niektoré dievčatá s Juliou súhlasili a zdieľali svoje rozhorčenie o módnych značkách, ktoré vyrábajú oblečenie v rôznych veľkostiach a ktoré rozhodne nesedí do tabuliek. Našli sa, samozrejme, aj mudrlanti, ktorí tvrdili, že si slečna neodhadla veľkosť alebo dokonca, že je tučná.

 

Snažia sa značky takto na nás zarábať? Nie je to jeden z prvých prípadov, čo niekomu nesedelo oblečenie. Je to úplne bežné aj v obchodoch, nielen v e-shopoch. Sami ste sa už určite stretli s tým, že ste si skúšali rovnakú veľkosť v rôznych obchodoch a niekedy ste si museli vziať aj o dve čísla väčšiu vec, prípadne menšiu.

Zdroj: Twitter @_JuliaMagowan
Titulná fotka:@_JuliaMagowan /prettylittlething.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť