Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

Glaukóm je riadna sviňa, ktorá každoročne pripraví o zrak ľudí a aj zvieratá. Kvôli zelenému zákalu stratil zrak aj Tao, jedenásťročný zlatý retriever. Jeho majiteľka Melanie Jacksonová sa aj v tejto ťažkej situácii rozhodla pre svojho kamaráta spraviť všetko, čo sa dalo, uvádza Unilad.

Hoci majú psy fantastický čuch a mnohé činnosti dokážu robiť spamäti, strata zraku je aj pre ne veľmi bolestivá. V hlave Melanie sa zrodil výborný nápad – ak slepým ľuďom dokážu výrazne pomôcť vodiace psy, prečo by aj slepému psovi nepomohol vodiaci pes?

Našiel dokonalého spoločníka

Tak sa po boku Taa objavil 16-mesačný Oko, ktorý sa pre neho stal novým okom. Oko pochádza od rovnakého chovateľa ako Tao, čiže prakticky sú vzdialenou rodinou. Ako sa ukázalo, dokonalejšieho spoločníka si psí slepec ani nemohol priať.

Dva psíky si na seba okamžite zvykli a v mnohých situáciách fungujú ako jedna bytosť. Napriek tomu, že Oko nemá žiadny profesionálny výcvik, veľmi rýchlo sa učí a neexistuje problém, ktorý by počas svojej činnosti nezvládol.

Na instagrame majú spoločný profil

Nezvyčajný príbeh zo psieho sveta neunikol pozornosti internetu a z dvoch psíkov sa stali hviezdy. Instagramový účet má už vyše 26-tisíc sledovateľov, ktorí sú zvedaví na nové príhody nerozlučnej dvojice.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť