Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Sloboda zvierat: Ukončiť testovanie na zvieratách v EÚ má pomôcť nové video a milión podpisov

Podľa štatistiky Európskej komisie v roku 2019 použili na testovanie viac ako 10, 5 milióna zvierat.


Slovensko sa dnes pridalo k 10 európskym krajinám, spolu s osobnosťami verejného života, k premiére nového videa na podporu kampane za koniec testovania na zvieratách. Králik, prasiatko a bígel v ňom hovoria o pekle, ktorým si prešli v mene vedy.

Hlasy im prepožičali slovenskí herci Dominika Richterová, Juraj Bača a Lenka Bačová. Kampaň je súčasťou Európskej občianskej iniciatívy EndAnimalTesting, jej cieľom je ukončiť testovania na zvieratách v EÚ. Aby sa Európska komisia začala touto témou zaoberať, je potrebné získať milión overených podpisov. Ako informuje Sloboda zvierat v tlačovej správe, video pre slovenské publikum vytvorila česká organizácia Svoboda zvířat.

Zastavme testy na zvieratách. Podpíš EndAnimalTesting.eu

🐶🐰🐷 10 miliónov zvierat ročne v EÚ laboratóriách žije podobný príbeh. Nemajú nám ho ako rozpovedať. ⛔️ Zastavme utrpenie. ✍️ Podpíš Európsku občiansku iniciatívu na https://endanimaltesting.eu/skEndAnimalTesting.eu. 💜 Vďaka: autori Jolana Haismanová / Svoboda zvířat, created by TMRW.Film, SK dabing Dominika Richterová, Juraj Bača, Lenka Bačováℹ️ Viac na https://slobodazvierat.sk/kampane/spotrebitel/netestovane-na-zvieratach/ #EndAnimalTesting #SlobodaZvierat

Posted by Sloboda zvierat on Thursday, August 11, 2022

Do konca európskej občianskej iniciatívy ostáva 20 dní, aj napriek pravdepodobnému dosiahnutiu milióna podpisov, sú potrebné ďalšie podpisy. Preto Sloboda zvierat vyzýva občanov EÚ a Slovenska, aby sa pod petíciu podpísali. „Máme jedinečnú šancu ukončiť testovanie na zvieratách v celej Európe. Zvieratá potrebujú získať ešte aspoň 300-tisíc podpisov, aby sme zabezpečili, že po odpočítaní duplicitných a neplatných podpisov ich zostane naozaj jeden milión,“ hovorí Silvia Čaňová zo Slobody zvierat.

Podľa štatistiky Európskej komisie v roku 2019 použili na testovanie viac ako 10, 5 milióna zvierat. Aj napriek existujúcim alternatívnym metódam pokusy na zvieratách neklesajú. Využívanie alternatívnych postupov súčasná legislatíva nenariaďuje a ani nepodporuje, a vedci tak pokračujú v krutosti na zvieratách často zo zotrvačnosti. Od roku 2013 je v platnosti európsky zákaz testovania kozmetiky na zvieratách, no napriek tomu testovanie pokračuje. Rozporuplné nariadenie EÚ o chemických látkach totiž umožňuje testovať látky, s ktorými prídu do styku pracovníci vo výrobe alebo ktoré môžu ohroziť životné prostredie.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť