Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 22.5.2024
sk
Júlia
, Juliana
cz
Emil

Slováci aj Česi smútia. Vo veku 84 rokov zomrel legendárny herec Josef Laufer

Posledné štyri roky strávil v umelom spánku.


Slovensko, no najmä susedné Česko, zasiahla smutná správa. Po štyroch rokoch v umelom spánku sa na večný odpočinok pobral legendárny český herec Josef Laufer (†84). Herec zomrel 20. apríla 2024, osudnou mu s najväčšou pravdepodobnosťou bola zástava srdca. O nešťastnej udalosti informoval portál Blesk.cz.

Josef Laufer, celým menom Don José Francisco Pérez Rodriguez de Montagnes Laufer, pôsobil nielen ako herec, ale aj ako spevák, režisér, moderátor a scenárista. Diváci si ho obľúbili ako predstaviteľa Lea Kohna z komédií Kameňák či vďaka seriálovému hitu Cirkus Humberto. V roku 2020 podstúpil operáciu kolena, ktorú mu skomplikovalo zlyhanie srdca. Lekári ho následne uviedli do umelého spánku.

Tragédiu oznámila jeho jediná dcéra

„Tatino odišiel,“ napísala priateľom a blízkym jeho jediná dcéra Ester. Nešťastnú správu potvrdil aj Oldřich Lichtenberg, riaditeľ Divadla Broadway, slovami: „Podľa Ester Pepa zomrel na zástavu srdca.“ Do spomínanej operácie spevák žiadne vážnejšie zdravotné problémy nemal. Po nej bol uvedený do umelého spánku, v ktorom strávil štyri roky, a teda v ňom zostal až do svojej smrti.

Slováci aj Česi smútia. Vo veku 84 rokov zomrel legendárny herec Josef Laufer
Profimedia

Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.