Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 24.6.2024
sk
Ján
cz
Jan

Slováci míňajú za obedy veľké peniaze. Bratislava, prekvapivo, nie je najdrahšia

Koľko zaň necháš bežne ty?


Veľa Slovákov chodieva na obedy do kantín či reštaurácií, čo sa potom ukáže aj na výdavkoch. Ako informujú TV Noviny, Slováci za obedy míňajú veľké peniaze. V ktorých krajoch za ne nechajú najviac? Prinášame ti rebríček.

Bežne sa môžeš stretnúť s tým, že ak si dáš obed s polievkou a prípadne nejakým nápojom, tak sa cena vyšplhá bez problémov na 10 eur a viac. Keď si to zrátaš za celý mesiac, tak ti vyjde naozaj vysoká čiastka. V niektorých krajoch však zaplatíš menej ako v iných. Ak si čakal, že najdrahšie bude hlavné mesto, tak si na omyle.

Prehľad najdrahších obedov podľa kraja

KrajPriemerná cena za obed
8. Trenčiansky kraj7,69 eura
7. Prešovský kraj8,20 eura
6. Bratislavský kraj8,23 eura
5. Nitriansky kraj8,30 eura
4. Žilinský kraj8,52 eura
3. Banskobystrický kraj8,88 eura
2. Košický kraj9,07 eura
1. Trnavský kraj9,60 eura
Zdroj: TRC index Edenred

Ako môžeš vidieť na základe tabuľky, v prvom štvrťroku 2024 si najviac ľudia zaplatili v Trnave. V jej závese bola metropola východného Slovenska – Košice. Nasledovala Banská Bystrica, Žilina a Nitra. Prekvapivo, jedným z najlacnejších miest na obedy je hlavné mesto – Bratislava. Radovať sa môžu aj na východe v Prešove. Úplným hrotom je však Trenčín.

Mohlo by ťa zaujímať:

Zbláznili sme sa. Rozdávali sme EMEFKA Premium členstvo na mesiac úplne zadarmo

Spoločnosť Edenred údaje zverejnila v rámci svojho TRC indexu, ktorý zahŕňa celkové platby, a teda jedlo, občerstvenie alebo kávu.

„Je evidentné, že ceny potravín a jedál neklesajú, ba naopak. Aj preto odporúčame zamestnávateľom, aby namiesto minimálneho stravného, ktoré je stanovené na 5,85 eura, využívali možnosť prispievať zamestnancom na stravu optimálnou výškou stravného v hodnote 7,80 eura, pretože kvalita stravovania ovplyvňuje pracovný výkon aj zdravie zamestnancov,“ uviedla riaditeľka pre Public Affairs spoločnosti Edenred Lívia Bachratá.

 1. Koľko míňaš priemerne za obed?

  1. 5 - 7,49 eur
  2. 7,5 - 10 eur
  3. 10 eur a viac
  4. Varím si
  176 hlas(y/ov)
  Share Your Result

Nárast oproti minulému roku

Minulý rok to bolo o niečo lepšie, prvenstvo vtedy získali Košice, kde ľudia nechali za obed v priemere 8,81 eura. Trnava bola hneď druhá, tam to bolo 8,76 eura. Nasledoval Prešov s cenou 8,42 eura a Žilina s 8,40 eura. Veľký rozdiel nebol ani v Banskej Bystrici, kde to bolo 8,37 eura. Oveľa lepšie na tom bola Nitra so sumou 8,18 eura či Bratislava s 8,02 eura. Najlacnejšie sa stále dalo najesť v Trenčíne, a to za 7,53 eura.

„S rastom cien môže zamestnávateľ pomôcť svojim zamestnancom napríklad zvýšením príspevkov na stravné alebo inými nefinančnými benefitmi. Naše prieskumy dokazujú, že zamestnanci, ktorí cítia, že sa zamestnávateľ o nich stará, sú lojálnejší, pracujú lepšie a nepomýšľajú na zmenu práce,“ vysvetlila Bachratá.

Slováci míňajú za obedy veľké peniaze
Shutterstock

Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.