Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Slováci môžu mať ubytovanie v Taliansku zadarmo. Stačí splniť tieto podmienky

Kde sa môžem nahlásiť?


Premýšľaš nad dovolenkou, no vravíš si, že zas musíš minúť kopec peňazí? Máme pre teba riešenie. Čo by si povedal na ubytovanie v Taliansku, a to celkom zadarmo? Sardínia chce prilákať turistov, najväčším pútačom má byť bezplatné ubytovanie. Na tému poukázal portál Refresher News.

Ubytovanie býva často jedným z najväčších nákladov celej dovolenky, takáto ponuka preto môže znieť až príliš dobre na to, aby bola skutočná, no nejde o žiaden podvod. Domáci v tejto oblasti chcú takýmto spôsobom pritiahnuť do svojej oblasti viac mladých ľudí a znížiť vekový priemer návštevníkov. Turistom ponúkajú bezplatné ubytovanie až na tri noci.

Samotný projekt nesie názov Leg’s Go In Cammino. Destináciou je 500 kilometrov dlhá banícka cesta zvaná Cammino Minerario di Santa Barbara, do cieľa sa ide cez úchvatné piesočné duny či lesy. Iniciatíva sa snaží vytvoriť priestor na spoznanie Sardínie a jej obyvateľov a zároveň ponúknuť možnosť vychutnať si ostrovnú gastronómiu.

Môžeš tam ísť aj ty, je to jednoduché. Aby si mohol mať nárok na bezplatné ubytovanie, musíš splniť len zopár podmienok.

Mohlo by ťa zaujímať:

Obyvatelia obľúbenej dovolenkovej destinácie zúria. Turista chodil po meste takmer nahý

Prvou je, že musíš mať do 35 rokov, následne sa zaregistrovať. Okrem toho si však musíš kúpiť turistický pas za päť eur a prispieť malým finančným príspevkom. Keď všetko splníš, dostaneš poukážky, ktoré môžeš využiť v rôznych ubytovacích zariadeniach na ostrove. Pozor, využiť sa dajú iba mimo letného ošiaľu. Poukážky sa teda dajú využiť mimo obdobia od 16. júna do 14. septembra.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.