Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka

Slováci, na toto si dávajte na dovolenkách pozor. Hroziť za to môže dokonca aj väzenie

Toto by určite nikoho nepotešilo.


Letné dovolenky sú už za rohom a počas nich majú ľudia tendenciu vystrájať viac, než by možno mali. Niekedy však nemusíš ani vystrájať a môžeš skončiť v poriadnych problémoch. Ako informuje portál Dnes24, poľský turista skončil vo väzení kvôli obyčajnej fotke.

Stačí jedna zlá fotka a môžeš skončiť vo väzení. Taký je príbeh 25-ročného poľského turistu Daniela. Počas svojej dovolenky v Tunisku si odfotil niečo, čo nemal, a vyšlo ho to poriadne draho. Policajti ho zatkli a umiestnili do cely.

Ako sa ukázalo, policajti mali podozrenie, že by mohlo ísť o člena teroristickej skupiny. Ako totižto vysvetlil hovorca poľského ministerstva zahraničných vecí, v Tunisku platí výnimočný stav, je zakázané fotografovať vojenské objekty či dôstojníkov.

Prípadom sa zaoberajú poľské úrady, ktoré sa snažia vzniknutú situáciu vyriešiť diplomatickou cestou a vysvetliť, že ide o bežného turistu a nie o teroristu.

Mohlo by ťa zaujímať:

Obyvatelia obľúbenej dovolenkovej destinácie zúria. Turista chodil po meste takmer nahý

Dávaj pozor na to, čo fotíš

Samotný Daniel mal do Tuniska odletieť ešte začiatkom mája, keď sa tam vybral na dovolenku organizovanú cestovkou. Krátko po prílete do krajiny sa vydal na prechádzku. Zlomový moment nastal, keď sa fotil na nevhodnom mieste a prišli k nemu policajti, ktorí neboli v uniformách, čo viedlo k tomu, že sa Daniel zľakol a začal utekať.

Keď ho policajti chytili, v telefóne mu našli fotky z viacerých nevhodných miest, pričom videli aj fotky z dovolenky v Egypte. Na týchto fotkách pózoval v „arafatkou” na hlave.

Shutterstock

Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.