cz
Oto
, Ota, Otto

Slováci po prehre s Fínmi podľahli aj Švédom, rozhodla už prvá tretina

Jediný presný zásah slovenského výberu v piatkovom súboji zaznamenal mladý útočník Juraj Slafkovský, ktorý strelil aj oba góly Slovákov vo štvrtok proti Fínom.

Slovenskej hokejovej reprezentácii sa výsledkovo nevydarilo ani druhé vystúpenie na ZOH 2022 v čínskom Pekingu. Po štvrtkovej prehre 2:6 s Fínmi zverenci trénera Craiga Ramsayho v základnej C-skupine nestačili ani na Švédov a podľahli im 1:4. O všetkom rozhodla už prvá tretina, v ktorej Slováci inkasovali trikrát.

Účinkovanie v C-skupiny uzavrú slovenskí hokejista v nedeľu 13. februára od 5.10 h SEČ duelom proti Lotyšom. Slováci vedia, že víťazmi skupiny sa už nestanú a priamo do štvrťfinále nepostúpia, musia sa teda pripraviť na utorok 15. 2. a duel play-off proti zatiaľ neznámemu súperovi.

TASR

Slováci v piatok nastúpili bez útočníka Marka Daňa, ktorí za zákrok z III. tretiny štvrtkového duelu proti Fínom dostal od direktoriátu turnaja dištanc na jedno stretnutie. V bránke bol Matej Tomek a v prvej dvadsaťminútovke inkasoval trikrát. V 12. min ho prekonal Joakim Nordström, keď skóroval do odkrytej bránky po peknej prihrávke od obrancu Lukasa Bengtssona. V 19. min v presilovke piatich proti trom zvýšil na 2:0 Lucas Wallmark a tretí presný zásah pridal necelých päť sekúnd pred prvou sirénou Max Friberg. Aj slovenskí hokejisti mali viacero sľubných streleckých pokusov, no Magnus Hellberg si držal čisté konto.

Od druhej tretiny bol v slovenskej bránke Patrik Rybár a ten až do konca súboja neinkasoval. Napriek tomu, že už gól nedostal, Švédi napokon pridali aj štvrtý zásah, dosiahli ho v záverečnej hre bez brankára zásluhou Carla Klingberga. Bodku za súbojom dal presný zásah 17-ročného mladíka Juraja Slafkovského, ktorý je zatiaľ jediným strelcom Slovákov na turnaji, keďže vo štvrtok proti Fínom zaznamenal oba zásahy slovenského výberu. Napriek tomu platí, že koncovka je zatiaľ jednou zo slabín Slovákov na ZOH 2022.

Slováci na ZOH prehrali už piaty zápas bez prerušenia, zatiaľ naposledy sa z víťazstva tešili v Pjongčangu 2018, v úvodnom súboji na turnaji vtedy zdolali neskorších šampiónov Rusov. odvtedy dvakrát podľahli Američanom, raz Slovincom, Fínom a Švédom.