Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 22.5.2024
sk
Júlia
, Juliana
cz
Emil

Slováci, pozor. Obchodný reťazec sťahuje z pultov túto potravinu, jesť ju je nebezpečné

Závadná bola chuť aj vôňa.


Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) upozornila na svojom webe na nebezpečnú potravinu, ktorá sa prebojovala na pulty predajní obchodného reťazca Billa. Podľa dostupných informácií ide o jadrá vlašských orechov s hmotnosťou 200 gramov. Orechy nie sú vhodné na ľudskú spotrebu hneď z niekoľkých dôvodov.

V rámci úradnej kontroly potravín RVPS Zvolen odobrala vzorku v zvolenskej prevádzke siete potravín Billa, konkrétne tej na Námestí SNP. Spomínané jadrá vlašských orechov s krajinou pôvodu USA a dátumom minimálnej trvanlivosti do 05.12.2024 boli vyhodnotené ako nevhodné na ľudskú spotrebu. Výrobná dávka mala označenie L-33923098 P8 a bola vyrobená v Chorvátsku pre BILLA s.r.o., Bajkalská 19/A, 821 02 Bratislava.

Zvláštna chuť aj zápach

ŠVPS píše, že dôvodom na stiahnutie produktu z predaja bola jeho zvláštna chuť aj aróma. „Vzorka bola nevhodná na ľudskú spotrebu pre neprijateľnú vôňu (cudzia, nepríjemná, po oxidácii) a chuť (cudzia, zvieravá, horká a po oxidácii). Tým bol porušený článok 14 ods.1 a ods. 2 písm. b) Nariadenia Európskeho Parlamentu a Rady (EÚ) č. 178/2022 z 28. januára 2002. RVPS Zvolen uložila opatrenia na mieste a to informovať spotrebiteľov formou vývesky o možnosti vrátenia nevyhovujúceho výrobku,“ píšu na webe.

Mohlo by ťa zaujímať:

Zbláznili sme sa. Rozdávali sme EMEFKA Premium členstvo na mesiac úplne zadarmo

Slováci, pozor. Obchodný reťazec sťahuje z pultov túto potravinu, jest ju je nebezpečné
Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.