Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk

Slováci, pozor. Prichádza k nám mimoriadne nebezpečné počasie, toto hrozí

Odporúča sa zostať doma a nikam nechodiť.


Posledné dni je počasie všelijaké a skáče to hole-dole. Vyzerá to však tak, že Európu, vrátane Slovenska, hrôza ešte len čaká. Ako informuje iMeteo, v najbližších dňoch sa k nám dovalí mimoriadne nebezpečné počasie, ktoré by malo začať robiť problémy už dnes večer. Odporúča sa nikam necestovať a zostať radšej doma.

V posledných dňoch zažívame relatívne pokojné počasie. Pramení to z prílivu chladného vzduchu a zároveň vplyvu tlakovej výše. Už čoskoro sa to zrejme zmení, a to výrazne nepríjemným smerom. Prísť by mala extrémne nebezpečná kombinácia, ktorá zvykne robiť problémy na cestách, ale aj mimo nich.

Ukáže sa možno aj nebezpečný mrznúci dážď

Práve dnes by mal nahradiť prúd chladného vzduchu takzvaný frontálny systém, ktorý so sebou prinesie aj teplý vzduch. Ako vysvetľuje iMeteo, tu je však jeden zásadný problém. Teplý vzduch sa sem síce dostane, ale najprv prenikne do vyšších vrstiev, do tých spodných sa dostane až neskôr.

Takýto systém so sebou prináša výrazný problém, ktorým je mrznúci dážď. V tomto prípade to však môže byť ďaleko horšie, keďže intenzita tohto dažďa by mala byť v niektorých častiach Slovenska nadmerná, hrozí tak nebezpečenstvo.

Monika chcela masáž, namiesto toho dostala fotku pohlavného údu. A to stále nebolo všetko

Určite si prečítaj:

Slovenka Monika chcela masáž, namiesto toho dostala fotku pohlavného údu. A to nebolo všetko

Dnešok by mal totižto priniesť teplý front so zrážkami. Krátko nato však nastúpi studený front, ktorý prinesie opäť výrazné ochladenie. V susedných krajinách, v Poľsku a v Česku, vydali meteorológovia varovanie 3. stupňa pred mrznúcim dažďom.

Vzniknúť by mala relatívne rýchlo poľadovica na cestách a na chodníkoch. Vyskytnúť sa však môže aj na konároch a elektrických vedeniach, čo môže byť dosť nebezpečné, nakoľko môžu spadnúť – niekoho zraniť alebo spraviť škody.

mimoriadne nebezpečné počasie
Shutterstock

Mohlo by ťa zaujímať:

Fitko a lyžovačka zadarmo? K EMEFKA predplatnému ti teraz dáme nielen voucher do fitka, ale aj skipas

Celé sa to začne už dnes večer

Nepríjemná zmena by sa mala začať už dnes poobede u našich susedov v Česku. Tam budú pod útokom počasia najmä východné Čechy a Morava. Okolo 19:00 by malo toto mimoriadne nebezpečné počasie prísť aj na územie Slovenska.

Malo by zasiahnuť celé západné a stredné Slovensko, východ si tak môže mierne vydýchnuť. Najväčšie problémy sa očakávajú na západe. Pokiaľ to nie je potrebné, tak bude lepšie, ak zostaneš doma a nikam nebudeš chodiť.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.