Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Slováci pozorovali jedinečné nebeské divadlo. Mnohých uchvátila polárna žiara, akú u nás ešte nikdy nevideli

Videl si ju aj ty?


Ako informuje portál iMeteo.sk, v nedeľu vo večerných hodinách mohli Slováci pozorovať polárnu žiaru. „V nedeľu večer nad Slovenskom prevládala prevažne jasná obloha. Len na západe bolo oblačnosti viac.“

Zachytili ju ľudia napríklad z okolia Banskej Bystrice či v okrese Košice-okolie. Vidieť ju však bolo možné aj z okolitých štátov, ktoré susedia so Slovenskom. Samozrejme, na severnom obzore.

„Slnečný vietor pozostáva z častíc, ktoré sú emitované zo Slnka do vesmíru. Keď sa tieto častice dostanú do zemskej magnetosféry, ktorá chráni našu planétu pred týmito časticami, môžu interagovať s atómovými a molekulovými vrstvami atmosféry. Pri tejto interakcii sa uvoľňuje energia, ktorá môže byť viditeľná ako polárna žiara,“ dodáva portál iMeteo.


Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.