Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Slováci prídu o nemalé peniaze. Výška 13. dôchodku výrazne klesne

Toto iste nikoho nepoteší.


Tak táto správa iste nikoho nepoteší. Ako upozorňuje finančný odborník Jozef Mihál, výška 13. dôchodku výrazne klesne, koalícia ju údajne znížila. Reč je presnejšie o poberateľoch predčasných starobných dôchodkov. Ako opisuje, na rozdiel od pôvodne schválených 13. dôchodkov vo výške 635,50 €, to bude iba 606,30 €.

Mihál poukazuje, že ide o chybu, a hovorí, že po veľkej kritike si ju vláda uvedomila a prichádza s riešením. „Poberatelia predčasných starobných dôchodkov tak budú mať v decembri 2024, a zrejme aj v ďalších rokoch, vyplatené trináste dôchodky v rovnakej výške, ako budú vyplatené poberateľom ‚riadnych‘ starobných dôchodkov,“ píše a vysvetľuje, že to považuje za správne riešenie.

Otázne zostáva to, ako sa bude riešiť trinásty dôchodok pri ľuďoch, ktorí odpracovali len „symbolické obdobie“ a tým pádom ich dôchodok nedosahuje ani výšku trinásteho dôchodku, ktorý je na úrovni 606,30 eur.

Majitelia tejto značky áut sú najspokojnejší

Mohlo by ťa zaujímať:

Slováci zostanú prekvapení. Majitelia tejto značky áut sú najspokojnejší

Mihál ďalej poukazuje na to, že je potrebné upraviť to, ako je nastavený náš dôchodkový systém. Ako vysvetľuje, je dôležité, aby bol nastavený spravodlivo a zároveň udržateľne. Podstatné je, aby sa k slušným dôchodkom dostala taktiež aj stredná či mladšia generácia v budúcnosti.

aký budeš mať dôchodok
Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.