Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Slováci, pripravte sa. Takmer všetky služby tejto banky nebudú dostupné

Klientom sa vopred ospravedlňuje.


Ak si plánoval cez víkend platiť účty, tak ťa asi sklameme. Takmer všetky služby tejto banky nebudú v nasledujúcich hodinách dostupné. Ako uvádza Slovenská sporiteľňa, v sobotu 15. júna bude nedostupná väčšina ich služieb.

Ako vysvetľuje banka, zasiahnutých bude hneď niekoľko služieb v priebehu niekoľkých hodín. Niektoré budú nedostupné už od polnoci, iné zas od 4.00 či 11.00. Výpadok potrvá pri každej službe rozdielne, najdlhšie však do 23.00. Cieľom je zlepšiť služby.

Obmedzené bankomaty, vkladomaty či internetbanking

15. júna (sobota) od 4.00 do 21.30 si Slováci nebudú môcť vložiť peniaze na svoje účty cez vkladomaty. Zákazníci banky si ich nebudú môcť ani vytiahnuť, platí to však iba pre mobil, bežnou platobnou kartou to pôjde.

Ďalšiou často používanou službou, ktorá bude nedostupná v rovnakom čase, je internetbanking cez George či Business 24. To isté platí aj pre mobilné aplikácie oboch služieb. Dostupné nebudú ani SMS služby či API rozhranie pre tretie strany. Zároveň nebude možné medzi 0.00 a 1.00 aktivovať, blokovať či meniť limity na debetných kartách.

Niektorí Slováci sú možno boháči

Mohlo by ťa zaujímať:

Niektorí Slováci sú možno boháči a ani o tom netušia. Skontroluj, či nemáš doma túto hračku

V rámci predchádzajúcich služieb budú následne od 11.00 do 23.00 viaceré obmedzenia. Nebudú napríklad vidieť aktuálne zostatky na účtoch, nebude sa dať nastaviť nový trvalý príkaz či inkaso a taktiež si nebudeš môcť zriaďovať či meniť služby.

Shutterstock

Obmedzenie nastane aj pri podpisovaní úkonov v rámci služby mToken. Tá bude nedostupná od 4.00 do 11.00. Rovnako nebude plne fungovať ani Partner Portal, a to od 4.00 do 23.00. Od skorého rána až do obeda sa nedostaneš ani k notifikáciám. Na záver budú nedostupné aj výpisy, za dnešný deň 14. júna prídu až dodatočne s oneskorením.

Slovenská sporiteľňa sa za spôsobené obmedzenia vopred ospravedlňuje a verí, že odstávka nespôsobí komplikácie. Svojim zákazníkom ďakuje za pochopenie.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.