Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Slováci, pripravte si peňaženky. Toľkoto zaplatíš za dovolenku v obľúbenom Chorvátsku

A kam plánuješ ísť na dovolenku ty?


Rodinná dovolenka pri mori je pre mnohých bežnou každoročnou tradíciou, avšak vyzerá to tak, že postupne sa tento trend bude meniť. So stúpajúcou infláciou išla hore aj cena za dovolenku a jedným z príkladov je obľúbená destinácia Slovákov, informujú TV Noviny. Takúto sumu zaplatíš za dovolenku v obľúbenom Chorvátsku.

V posledných rokoch sa ceny v tejto destinácii poriadne zvýšili. Zatiaľ čo kedysi išlo o azda najdostupnejšiu možnosť, ceny v bývalej „Juhoške“ teraz dosahujú úroveň, ktorá sa vyrovná ktorejkoľvek z ďalších obľúbených destinácií, respektíve ju dokonca až prevyšujú, napríklad Taliansko, Grécko, Turecko či ďalšie.

Všetko tam zdraželo

Prvou z položiek, za ktorú si výrazne v Chorvátsku priplatíme, sú ceny za ubytovanie. Každý rok tu zaň dávame v priemere o 10 až 20 % viac. To isté platí aj pre reštaurácie a kaviarne. V Dubrovníku či na Istrii sa môže cena za kávu vyšplhať až na tragických 6 eur. Samozrejme, v iných, menej populárnych mestách, minieš výrazne menej.

Ak si si myslel, že ušetríš, lebo si budeš variť, tak áno, čiastočne. Ceny potravín sú však v Chorvátsku takmer na maxime, vzhľadom na to, že v krajine je vysoká miera inflácie. V rámci eurozóny je na tom Chorvátsko úplne najhoršie.

Mohlo by ťa zaujímať:

Zbláznili sme sa. Rozdávali sme EMEFKA Premium členstvo na mesiac úplne zadarmo

Česi na Chorvátsko kašlú

Naši susedia z Českej republiky tento rok podľa všetkého Chorvátsko v značnej miere vynechajú. Údajne si mnohí volia práve Taliansko, ktoré je takmer za rohom. Neznamená to však, že ceny tam sú na tom najlepšie. Inflácia spôsobila, že všetky destinácie zdraželi, v priemere o 10 až 20 %.

zaplatíš za dovolenku v Chorvátsku
Shutterstock

Ako uvádzajú cestovné kancelárie, obľúbenou destináciou by malo byť tento rok opäť Turecko, pričom mnohí plánujú ísť aj do Egypta či Grécka.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.