Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 8.2.2023
sk
Zoja
cz
Milada

Slováci sa bavia na uniknutej nahrávke hrešiaceho komentátora Merčiaka

Sypal to ako guľomet!


Najnovším virálnym hitom slovenského internetu je audionahrávka, na ktorej môžeme počuť veľmi intenzívnu slovnú výmenu medzi športovým komentátorom Marcelom Merčiakom a členmi jeho tímu. Počas vyhrotenej hádky zaznelo naozaj mnoho vulgarizmov, ktoré naša krásna slovenčina poskytuje.

Príčinou Merčiakovho emotívneho výbuchu bola chyba, ktorej sa jeho štáb mal dopustiť. Vyzerá to tak, že počas vstupu zo ZOH v Pekingu mu nebola podaná nejaká informácia, v dôsledku čoho Merčiak odkomunikoval nesprávny údaj v priamom prenose. Možno však išlo o prejav dlhodobo budovaného napätia. Hádka nezaznela počas vysielania, ale prebehla až po skončení vstupu. Zverejniť ju musel cielene niekto z prítomných.

Čo sa vlastne stalo? Ide len o bežný prípad hádky, aké neobchádzajú žiadne pracoviská, alebo panuje v štúdiách RTVS toxická pracovná atmosféra? Dá sa zverejnenie nahrávky považovať za zákerný útok zo strany kolegu, alebo len zúfalé volanie o pomoc zo strany šikanovaného zamestnanca? Má Merčiak v tíme ľudí, ktorí si neplnia povinnosti? Nevieme. Nevie to nikto, len ľudia, ktorí boli priamo pri tom.

K situácii sa vyjadril aj Boris Kollár

Našťastie sa k veci z nejakého dôvodu potreboval vyjadriť aj Boris Kollár, ktorý má vo veci úplne jasno. „Máte skvelú kadenciu a viete poslucháča zaujať,“ predseda NRSR sa Merčiaka jednoznačne zastal a ocenil jeho rečové schopnosti.

Aspon vieme ze aj Merciak je len clovek a teraz odkaz pre vsetkych hejterov dajte si ruku na srdce.Vam sa to nikdy…

Posted by Boris Kollar on Monday, February 7, 2022

Ospravedlnenie od Merčiaka

Merčiak sa za svoj výbuch vulgarizmov ospravedlnil a priznal, že „pod tlakom emócií reagoval nevhodným spôsobom“. RTVS sa vyjadrila, že takéto konflikty sa riešia interne a zverejnenie komunikácie poškodilo aj samotnú inštitúciu.

Na sociálnych sieťach sa, samozrejme, rozdúchala intenzívna debata o tom, či sú takéto vášnivé spory za určitých situácií prijateľné, alebo či by mali „padať hlavy“. Bez toho, aby sme poznali zákulisie sporu, sa len ťažko formuje názor.

Dedič Meliškovho odkazu v memes

Ironicky, športový moderátor a jeho ostrá kanonáda sa dá považovať za zatiaľ najzaujímavejší slovenský výkon na olympiáde v Pekingu. Na internete sa objavilo mnoho memes ohľadom tohto incidentu a Merčiak sa aspoň na chvíľu stal dedičom Meliškovho odkazu.

Zrod budúcej komentátorskej elity

Posted by Stojatá Voda 2.0 on Monday, February 7, 2022

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť