Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin

Slováci sa môžu radovať. Vybavovanie dokladov čakajú pozitívne zmeny

Štát chce byť riadne pripravený.


Ak je niečo, čo nemá rád nikto z nás, tak je to určite zbytočné čakanie. Práve s ním sa často stretávame pri vydávaní rôznych dokladov, od vodičákov cez občianske preukazy až po cestovné pasy. Ako však informuje portál TopSpeed, to by sa malo výrazne zmeniť. Vybavovanie dokladov bude podstatne rýchlejšie, pomôžu k tomu nové zmeny, ktoré zavádza štát.

Čakacie doby na doklady sú v dnešnej dobe naozaj veľkým problémom, a to najmä v letných mesiacoch, keď odchádzajú všetci na dovolenky. Všetko sa predlžuje, štát nestíha. Riešením by malo byť nové Národné personalizačné centrum, ktoré by sa malo postarať o výrobu dokladov. Jeho cieľom bude vyrábať všetky typy dokladov. Štát plánuje výrazne zredukovať čakaciu dobu na nové doklady.

Štát chce byť riadne pripravený

K téme sa vyjadril aj hovorca Ministerstva vnútra SR Matej Neumann, ktorý vraví, že štát chce byť pripravený na rôzne scenáre a chce predísť tomu, aby produkciu dokladov nemohli výrazne ovplyvniť. Poukazoval najmä na katastrofické udalosti, ako sú sieťové výpadky či kyberútoky. Existujúce centrum, ktoré vyrába doklady teraz, by bolo pre štát zálohou, ak by sa stala nejaká nečakaná udalosť.

veľká zmeny pri tabuľkách EČV

Mohlo by ťa zaujímať:

Slovákov čakajú veľké zmeny pri tabuľkách EČV. Pribudne aj zákaz vulgárnych názvov

Dôvodom na zmenu je aj fakt, že v dnešnej dobe sa doklady vyrábajú na zariadeniach, ktorých životnosť už dávno skončila. Zohnať náhradné diely je veľmi náročné.

S príchodom leta začína byť tlak na výrobu dokladov čoraz väčší. Najväčší záujem je tradične o cestovné pasy. Treba však myslieť na to, že ak cestuješ v rámci Európskej únie (a ďalších pridružených štátov), tak ti stačí iba občiansky preukaz. Celý zoznam krajín nájdeš na tomto odkaze. Ak plánuješ cestovať mimo EÚ, tak si začni riešiť pas čím skôr.

Vybavovanie dokladov bude rýchlejšie
TASR

Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.