Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj
V spolupráci s MDV SR
Zdroj: ©Shutterstock

Slováci sa podelili o historky s najväčšími ignorantmi na cestách

Jazda po slovenských cestách je zážitok v tom najhoršom možnom slova zmysle.

„Ako mohol tento človek vôbec spraviť vodičák?!“ pýtaš sa sám seba tesne po tom, čo to pred teba šupol týpek v stokilometrovej rýchlosti bez vyhodenej smerovky. A pravdu máš. Ako? Po slovenských cestách sa premáva kvantum expertov, ktorým je život iných – a koniec koncov asi aj ten vlastný – úplne fuk, vďaka čomu sa z obyčajnej cesty do práce miestami stáva adrenalínový zážitok.

Títo Slováci sú toho jasným dôkazom. V našej nedávnej internetovej výzve, ktorú sme si pre vás pripravili spolu s BECEP, sa s nami podelili o tie najhoršie skúsenosti z ciest a môžeme ti garantovať, že väčšina z nich ti zdvihne tlak, aj keď si tam vlastne nebol.

Najlepšou cestou, ako predchádzať nešťastiam vo všeobecnosti, je prevencia. To si uvedomuje aj Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky, ktoré zriadilo samostatné oddelenie Bezpečnosti cestnej premávky (BECEP). Ich hlavnou úlohou je podpora bezpečnosti na cestách a osveta vodičov, aby k nebezpečným situáciám, aké ste nám opísali z vlastnej skúsenosti, dochádzalo čoraz menej.

1.

2.

3.

4.

Mohlo by ťa zaujímať:

Slováci sa podelili o absurdné historky s príšernými zákazníkmi

5.

6.

7.

8.

Toto by sa na cestách skutočne nemalo stávať. Každý vodič by si mal v zime pred jazdou očistiť auto od snehu či ľadu. Ak tak nespraví, ohrozuje okrem seba aj ďalších vodičov. Sneh tiež zvyšuje hmotnosť auta a tým aj spotrebu, a v neposlednom rade riskuje lenivý vodič aj mastnú pokutu.

9.

10.

11.

12.

Hoci sú chodci najzraniteľnejšími účastníkmi cestnej premávky, aj oni by mali dodržiavať bezpečnostné pravidlá. Pred priechodom sa zastavte, rozhliadnite sa a posúďte hustotu premávky a rýchlosť vozidiel. Nikdy nevstupujte na vozovku bezprostredne pred prichádzajúce vozidlo alebo motocykel, a to ani na priechode pre chodcov.

Mohlo by ťa zaujímať:

Komické ŠPZ-ky zo Slovenska, ktoré sa premávajú po našich cestách (2. časť)

13.

14.

15.

Prehľad týchto nebezpečných situácií, ktoré môže na cestách zažiť každý vodič, sme vám priniesli spolu s BECEP. Hoci tieto situácie teraz vyzerajú humorne, určite by k nim nemalo dochádzať, a preto treba venovať veľkú pozornosť prevencii nehôd. Buďme na seba na cestách ohľaduplnejší, neriskujme rýchlou jazdou a vždy vyrazme skôr, pretože žiadny vyhasnutý život pri autonehode nestojí za pár minút meškania.

Tento obsah vznikol v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby Slovenskej republiky


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť