Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana
V spolupráci s MDV SR
Zdroj: ©Shutterstock

Slováci sa podelili o historky s najväčšími ignorantmi na cestách

Jazda po slovenských cestách je zážitok v tom najhoršom možnom slova zmysle.

„Ako mohol tento človek vôbec spraviť vodičák?!“ pýtaš sa sám seba tesne po tom, čo to pred teba šupol týpek v stokilometrovej rýchlosti bez vyhodenej smerovky. A pravdu máš. Ako? Po slovenských cestách sa premáva kvantum expertov, ktorým je život iných – a koniec koncov asi aj ten vlastný – úplne fuk, vďaka čomu sa z obyčajnej cesty do práce miestami stáva adrenalínový zážitok.

Títo Slováci sú toho jasným dôkazom. V našej nedávnej internetovej výzve, ktorú sme si pre vás pripravili spolu s BECEP, sa s nami podelili o tie najhoršie skúsenosti z ciest a môžeme ti garantovať, že väčšina z nich ti zdvihne tlak, aj keď si tam vlastne nebol.

Najlepšou cestou, ako predchádzať nešťastiam vo všeobecnosti, je prevencia. To si uvedomuje aj Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky, ktoré zriadilo samostatné oddelenie Bezpečnosti cestnej premávky (BECEP). Ich hlavnou úlohou je podpora bezpečnosti na cestách a osveta vodičov, aby k nebezpečným situáciám, aké ste nám opísali z vlastnej skúsenosti, dochádzalo čoraz menej.

1.

2.

3.

4.

Mohlo by ťa zaujímať:

Slováci sa podelili o absurdné historky s príšernými zákazníkmi

5.

6.

7.

8.

Toto by sa na cestách skutočne nemalo stávať. Každý vodič by si mal v zime pred jazdou očistiť auto od snehu či ľadu. Ak tak nespraví, ohrozuje okrem seba aj ďalších vodičov. Sneh tiež zvyšuje hmotnosť auta a tým aj spotrebu, a v neposlednom rade riskuje lenivý vodič aj mastnú pokutu.

9.

10.

11.

12.

Hoci sú chodci najzraniteľnejšími účastníkmi cestnej premávky, aj oni by mali dodržiavať bezpečnostné pravidlá. Pred priechodom sa zastavte, rozhliadnite sa a posúďte hustotu premávky a rýchlosť vozidiel. Nikdy nevstupujte na vozovku bezprostredne pred prichádzajúce vozidlo alebo motocykel, a to ani na priechode pre chodcov.

Mohlo by ťa zaujímať:

Komické ŠPZ-ky zo Slovenska, ktoré sa premávajú po našich cestách (2. časť)

13.

14.

15.

Prehľad týchto nebezpečných situácií, ktoré môže na cestách zažiť každý vodič, sme vám priniesli spolu s BECEP. Hoci tieto situácie teraz vyzerajú humorne, určite by k nim nemalo dochádzať, a preto treba venovať veľkú pozornosť prevencii nehôd. Buďme na seba na cestách ohľaduplnejší, neriskujme rýchlou jazdou a vždy vyrazme skôr, pretože žiadny vyhasnutý život pri autonehode nestojí za pár minút meškania.

Tento obsah vznikol v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby Slovenskej republiky


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.